×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurga” akcionāriem jāpārdod akcijas par latu vai jāiegulda miljonus

LETALETA

Līdz 31.maijam AS “Liepājas metalurgs” akcionāriem ir vai nu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai jāiegulda uzņēmumā lieli finanšu līdzekļi. Uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi no esošajām “Liepājas metalurga” parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Kā šodien pēc Ministru kabineta sēdes teica uzņēmuma kreditoru kluba konsultanta “Prudentia” partneris Kārlis Krastiņš, uzņēmuma akcionāriem kreditoru klubam ir vai nu par vienu latu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai katram jāiegulda “Liepājas metalurgā” pa desmit miljoniem latu, un viņi varēs palikt uzņēmumā, būt tā akcionāri kopā ar kreditoriem un turpināt atbalstīt un stabilizēt uzņēmumu.

“Pagājušajā nedēļā kreditoru klubs konceptuāli izskatījis esošo situāciju “Liepājas metalurgā”. Ir scenārijs, pēc kura esošās uzņēmumu parādu saistības tiktu daļēji restrukturizētas un daļēji kapitalizētas. Kreditoru klubs arī izskata varbūtību ieguldīt jaunus līdzekļus uzņēmumā – noteiktā apmērā un uz noteiktiem nosacījumiem, bet kā priekšnoteikums tam ir izvirzītas šīs prasības trīs lielākajiem uzņēmuma akcionāriem, jo bez šo cilvēku līdzdalības kreditoru kluba scenārijs juridiski korekti nav realizējams,” sacīja Krastiņš.

Viņš piebilda, ka par šo scenāriju ir informēta arī valdība, kas ir viens no kreditoru kluba dalībniekiem, un valdība konceptuāli šo scenāriju ir izskatījusi un arī atbalstījusi.

Krastiņš sacīja, ka patlaban kopējās “Liepājas metalurga” parādu saistības ir aptuveni 125 miljoni latu, no tām paredzēts kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu, tādējādi stiprinot uzņēmuma kapitāla bāzi.

Kapitalizācijas scenārijs vēl ir detalizēti un juridiski jāizstrādā, un, ja tas viss tiks saskaņots, tad tiesa būs tā, kas apstiprinās restrukturizācijas plānu tiesiskās aizsardzības procesa gaitā, taču skaidrs, ka aptuveni puse no parāda kreditoriem būs jākapitalizē, ieguldot šos līdzekļus uzņēmuma pamatkapitālā, norādīja Krastiņš.

“Tāpat noteikti līdzekļi uzņēmumam ir nepieciešami apgrozāmā kapitāla veidā, lai uzņēmums varētu sākt strādāt. Kopā ar kreditoriem redzam, ka uzņēmums var būt rentabls divu-trīs gadu laikā. Tās ir slikta menedžmenta problēmas, kas līdz šim nav ļāvušas uzņēmumam strādāt ar peļņu,” piebilda Krastiņš.

“Prudentia” pārstāvis sacīja, ka ar katru no trīs akcionāriem turpinās sarunas, katram no viņiem ir savs redzējums, taču jāpanāk konceptuāls kopīgs risinājums, jo tikai tādā veidā uzņēmums var turpināt strādāt. “Katram no savām individuālajām interesēm ir jānolaižas līdz “Liepājas metalurga” interesēm, kas ir nepieciešamas uzņēmumam, darbiniekiem un valstij,” sacīja Krastiņš.

“Liepājas metalurga” lielākie kreditori ir AS “Latvenergo”, AS “Citadele banka”, AS “SEB banka”, tērauda tirgotājs “Stemcor” un Valsts kase.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+