Ekonomika
Īpašums

“Liepājas Metalurga” izsolē elektrokrāsns sākumcena – miljonos eiro2


“Liepājas Metalurgs” cehs.
“Liepājas Metalurgs” cehs.
Foto- LETA/Evija Trifanova

Pirmo AS “KVV Liepājas metalurgs” izsolāmo mantu sarakstā ir gan velmēšanas tehnoloģijas, gan arī elektrotēraudkausēšanas cehs, vēstī portāls “liepājniekiem.lv”.

Jau ziņots, ka piektdien, 23.februārī, maksātnespējas administrators Guntars Koris izsludinājis pirmās sešas uzņēmuma mantas izsoles. Piedzinējs ir Privatizācijas aģentūras meitassabiedrība SIA “FeLM” un citi uzņēmuma kreditori.

Visaugstākā sākumcena noteikta elektrotēraudkausēšanas ceham Brīvības ielā 94, kura modernizācijā savulaik valsts sniedza 60 miljonu latu (aptuveni 85,3 miljonus eiro) galvojumu. 132,4 tūkstošu kvadrātmetru lielā zemesgabala un uz tā esošo būvju piespiedu pārdošanas vērtība ir viens miljons eiro, savukārt elektrotēraudkausēšanas ceha uzstādīto tehnoloģisko iekārtu un mašīnu vērtība – 4,350 miljoni eiro. Nekustamo īpašumu un tehnoloģijas izsolīs kā lietu kopību ar sākumcenu 5,350 miljoni eiro (izsoles solis – 100 tūkstoši eiro). “Tāds ir vērtētāju SIA “Eiroeksperts” šīs mantas novērtējums,” laikrakstam pauda G. Koris.

Otrs vērtīgākais aktīvs šo izsoļu daļā ir velmēšanas ceha tehnoloģiskās iekārtas un mašīnas Brīvības ielā 95a, kuras arī izsolīs kā lietu kopību. Sākumcena noteikta 1,330 miljoni eiro, izsoles solis – 30 tūkstoši eiro.

Pārējo izsolāmo mantu skaitā ir ražotnes zemesgabali un būves.

Saistītie raksti

Jāatzīmē, ka visas izsoles, izņemot vienu, notiks elektroniski un noslēgsies 28. martā. Klātienē 20. martā izsolīs tikai velmēšanas tehnoloģijas.

“KVV Liepājas metalurgs” mantas izsoles plānotas vairākas. Interese par to iegādi ir,  “liepajniekiem.lv” apliecinājis maksātnespējas administrators.

LA.lv