×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurga” nedienas: Prasa investora ieguldījumu samazināt par 10 miljoniem (papildināts)

LETALETA

Finanšu grūtībās nonākusī AS “Liepājas metalurgs” savos kreditoru klubam iesniegtajos priekšlikumos tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna izmaiņām iekļāvis ļoti būtiskas izmaiņas, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Liepājas metalurga” TAP administrators Haralds Velmers.

 

“Ir priekšlikums samazināt investoru ieguldījumu apjomu no 37 līdz 27 miljoniem latu un atlikt ieguldījumu termiņu no novembra līdz 2014.janvārim. Taču iesniegtajos priekšlikumos nav saprotams šīs summas segums, proti, kas tieši to plāno maksāt,” norādīja Velmers.

Tāpat ir iesniegts priekšlikums, kas būtiski mainītu kreditoru situāciju, respektīvi, samazināt nodrošināto kreditoru parāda procentu likmi no 6% līdz 3%, sacīja Velmers.

“Ir iekļauts arī priekšlikums atcelt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenšu (OIK) maksājumus. Šis priekšlikums nav iesniegts pareizajam adresātam, jo uz kreditoriem neattiecas,” skaidroja Velmers.

Tagad kreditoru uzdevums ir sniegt uz šiem priekšlikumiem atbildi pēc būtības, piebilda administrators.

Lielākais “Liepājas metalurga” nodrošinātais kreditors – valsts, ko Finanšu ministrijas vārdā pārstāv Valsts kase, ir saņēmis uzņēmuma iesniegtos priekšlikumus izmaiņām TAP plānā, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme. Viņa piebilda, ka pagaidām vēl nav nolemts, kad kreditori varētu tikties ar uzņēmuma pārstāvjiem, lai apspriestu šos priekšlikumus.

Jau ziņots, ka “Liepājas metalurga” valde un padome izskatījusi un nosūtījusi uzņēmuma kreditoru klubam iespējamās izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānā, lūdzot uzaicināt uzņēmuma pārstāvjus uz tikšanos, lai kopīgi apspriestu šos priekšlikumus, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Liepājas metalurga” pārstāve Simona Laiveniece.

Kreditoru klubam iespējamās izmaiņas ir jāizskata, publiskotas tiks tās TAP pasākumu plāna izmaiņas, par kurām abas puses vienosies, sacīja Laiveniece.

Iespējamās TAP pasākumu plāna izmaiņas nosūtītas arī “Liepājas metalurga” TAP administratoram Haraldam Velmeram, piebilda Laiveniece.

Patlaban likumā noteiktajā “Liepājas metalurga” TAP plāna pārkāpumu novēršanas termiņā ir atlikušas 19 dienas. Tas nozīmē šajā laikā piesaistīt investoru un saņemt aizdevumu, kā arī pašiem potenciālajiem investoriem apliecināt savu interesi.

Patlaban nekas neliecina, ka kāds šīs iespējas vēlas izmantot, šonedēļ biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Liepājas metalurga” TAP administrators Haralds Velmers.

“Uzņēmuma valdē aizdevuma izsniegšanas projekta nav. Tāda nav arī manā rīcībā. Runa ir par vairākiem desmitiem miljonu latu aizdevumu, tāpēc saskaņošana valdē un ar kreditoriem nevar notikt pēdējā brīdī. Būtiski – tā kā ir sasaukta akcionāru ārkārtas sapulce pamatkapitāla palielināšanai, investori var nākt ar savām iniciatīvām. Bet arī tas nav noticis,” skaidroja Velmers.

Kā ziņots, “Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu “Prudentia Advisers”.

TAP laikā “Liepājas metalurgs” plāno veikt pasākumus, kas vērsti uz ražošanas un pārdošanas apjoma pieaugumu, fokusējoties uz tirgiem, kas ir ģeogrāfiski tuvāki un ar augstākām peļņas iespējām. Tāpat TAP laikā plānots ieviest profesionālāku tirgus analīzi, lai uzņēmums spētu elastīgi plānot pārdošanas iespējas ar augstāku peļņas potenciālu. Savukārt, lai nodrošinātu papildu ieņēmumus TAP plāna īstenošanas laikā, “Liepājas metalurgs” plāno nodalīt ar tā pamatdarbību nesaistītus aktīvus un pārdot tos citām komercsabiedrībām vai fiziskām personām – šo pasākumu rezultātā rūpnīca plāno iegūt papildu naudas līdzekļus vismaz 3 765 000 latu apmērā.

30.septembrī uzņēmuma TAP plānā paredzētais aizdevums desmit miljonu latu apmērā no potenciālajiem investoriem netika saņemts. No 1.oktobra saskaņā ar likumu sākās 30 dienu periods, kurā ir iespēja pārkāpumus novērst, attiecīgi saņemt aizdevumu un piesaistīt investoru.

“Nepieciešamā aizdevuma summa TAP plāna izpildei ir 37 miljoni latu, kas jāsaņem ne vēlāk kā līdz 2013.gada 31.decembrim,” iepriekš norādīja TAP administrators Velmers, paskaidrojot, ka līdz 30.septembrim bija jāsaņem pirmā daļa no aizdevuma summas desmit miljonu latu apmērā, līdz 31.oktobrim – otrā daļa no aizdevuma summas 15 miljonu latu apmērā, bet līdz 31.decembrim – trešā daļa 12 miljonu latu apmērā.

Intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” finanšu ministrs Andris Vilks (V) pavēstījis, ka darbību apturējušais metalurģijas uzņēmums “Liepājas metalurgs” “ies uz maksātnespēju”.

Tas gan nenozīmējot, ka uzņēmumu nevar “atdzīvināt”, un joprojām saglabājas iespēja, ka “Liepājas metalurgs” strādās, taču jautājums esot par termiņiem un veidu, kā pie tā nonākt. Ministrs uzskata, ka arī investors uzņēmumam “agri vai vēlu” tiks piesaistīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+