×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

“Liepājas metalurga” pārdošanas procesu varētu pabeigt vasarā

Foto - LETAFoto - LETA

Maksātnespējīgā AS “Liepājas metalurgs” pārdošanas process varētu tikt pabeigs vasarā, šodien preses konferencē žurnālistus informēja maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Pārdošanas process reāli sāksies februāra vidū, un likumā noteiktajā sešu mēnešu periodā kopš maksātnespējas pasludināšanas līgumu parakstīt, visticamāk, neizdosies, sacīja Velmers.

“Šajā termiņā varētu nonākt līdz vienam pretendentam, ar kuru tiktu sākta līguma saskaņošana,” sacīja Velmers. “Iespējams, būs jārod risinājumi, sasaukt kreditoru sapulci, lai pagarinātu termiņu, kurā uzņēmums jāpārdod.”

Kā norādīja Velmers, pārdošanas plāns kreditoriem nosūtīts pirmdien, 20.janvārī, un 15 dienu laikā iespējams iesniegt iebildumus un priekšlikumus. Atkarībā no priekšlikumu apjoma un nepieciešamības plānā veikt korekciju, pārdošanas process varētu sākties februāra vidū.

Līdz piektdienai neviens kreditora priekšlikums vēl nebija saņemts, sacīja Velmers.

Uzņēmumu plānots pārdot starptautiskā piedāvājumā, bez izsoles, jo tikai tā esot iespējams izvērtēt investoru finanšu iespējas un nolūkus atjaunot rūpnīcas darbību, sacīja Velmers. Galvenais viņa darbības mērķis esot maksimāli apmierināt kreditoru prasības un nodrošināt iespējas darbiniekiem atgriezties savās darbavietās.

Velmers arī atzina, ka kopš maksātnespējas pasludināšanas pagājušā gada 12.novembrī “Liepājas metalurga” uzturēšana izmaksājusi 1,3 miljonus eiro.

Lielākie izdevumi ir maksājumi par elektrību un gāzi, kā arī darbinieku samaksa, sacīja Velmers, uzsverot, ka patlaban “Liepājas metalurgā” strādājošajiem cilvēkiem darba alga tiek maksāta. “Līdz šim jāpateicas laikapstākļiem, jo esam varējuši ietaupīt ar apkuri saistītos izdevumus,” sacīja Velmers.

Patlaban rūpnīcas uzturēšanā iesaistīti 260 darbinieki, sacīja Velmers.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja “Liepājas metalurga” maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo “Liepājas metalurga” aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, “Liepājas metalurgs” jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+