×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurgam” izvirza nosacījumus atbalsta saņemšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmuma “Liepājas metalurgs” vadībai un akcionāriem izvirzīti pieci nosacījumi, kas jāizpilda, lai uzņēmums saņemtu atbalstu, šodien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem teica “Liepājas metalurga” padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.

Zaharjins sīkāk neatklāja, kādi ir šie nosacījumi, vien piebilda, ka tie ir saistīti ar izdevumu samazināšanu u.c. Rīt viņam ir plānota tikšanās ar uzņēmuma “kreditoru klubu”, kur tiks precīzi izrunāts, kādas konkrēti darbības uzņēmumam ir jāveic. Zaharjins piebilda, ka šodien nesaklausīja, uz kādu atbalstu var cerēt “Liepājas metalurgs”. To viņš cer uzzināt, tiekoties ar kreditoriem.

Finanšu konsultanta “Prudentia” pārstāvji atteicās sniegt jebkādus komentārus par valdībā skatīto jautājumu saistībā ar “Liepājas metalurgu”.

Kā ziņots, šodien valdībā tika uzklausīts Ekonomikas ministrijas (EM) un finanšu konsultanta “Prudentia” ziņojumu saistībā ar uzņēmumu “Liepājas metalurgs”.

Bija paredzēts, ka valdībā tiks uzklausīti “Prudentia” veiktā pētījuma rezultāti un atbilstoši tiem tiks diskutēts par iespējamo turpmāko rīcību. Pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes premjers Valdis Dombrovskis (V) neatbildēja, kādas varētu būt šīs turpmākās darbības, uzsverot, ka šo jautājumu varēs komentēt pēc ziņojuma uzklausīšanas valdībā.

Kā ziņots, “Liepājas metalurgam” aprīlī jāveic kārtējais maksājums Itālijas bankai “UniCredit S.p.A” 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā. Ja “Liepājas metalurgs” nevarēs veikt maksājumu, tad to darīs Valsts kase, iepriekš atzinis finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Saskaņā ar audita ziņojumu uzņēmums ir tuvu maksātnespējai, kā arī tam ir būtiskas likviditātes problēmas. Auditora “Ernst&Young” veiktā jutīguma analīze paredz naudas līdzekļu trūkumu “Liepājas metalurgā” 2013.gada beigās aptuveni 96,1 miljona latu apmērā atkarībā no dažādu apstākļu īstenošanās.

“Liepājas metalurgs” pirmdien atsācis pamatražošanu, kas bija apturēta no 11.aprīļa, taču skaidrības par tālākajiem plāniem pašlaik nav.

Uzņēmums aprīlī varētu strādāt ar ne vairāk kā 30% jaudu, iepriekš žurnālistus pēc tikšanās ar Liepājas domes deputātiem informēja “Liepājas metalurga” valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.

Uzņēmuma vadība 11.aprīlī paplašinātajā Liepājas domes Attīstības komitejas sēdē informēja deputātus, ka pašlaik tiek strādāts pie uzņēmuma ražošanas un administrācijas izmaksu samazināšanas plāna. Šonedēļ uzņēmuma valdes sēdē šo plānu paredzēts apstiprināt.

Terentjevs apstiprināja iepriekš izskanējušo informāciju, ka uzņēmums būs spiests par 8-10% samazināt darbinieku skaitu. Katras uzņēmuma struktūrvienības vadītājam jāiesniedz savi priekšlikumi par darbinieku skaita samazināšanu.

Biržu “NASDAQ OMX Riga” uzņēmums informējis, ka 2013.gada 1.ceturksnī tērauda ražošana tika organizēta ar 73% noslodzi un velmējumu ražošana – ar 75% noslodzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+