“Liepājas metalurgam” pirmā uzvara Ziemas kausā 0

Pirmo uzvaru Latvijas virslīgas Ziemas kausa izcīņas turnīrā trešdien izcīnīja “Liepājas metalurgs” komanda, kas ar rezultātu 3:0 (2:0) uzvarēja “Jelgava” vienību.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Mača rezultāts tika atklāts jau tā devītajā minūtē, kad pēc lieliskas partnera piespēles viens pret jelgavnieku vārtsargu Aleksandru Vlasovu nonāca Vladimirs Kamešs, kurš ar zemu un precīzu sitienu bumbu vārtsargam raidīja starp kājām vārtos. Puslaika turpinājumā cīņa galvenokārt ritēja viduszonā.

Spēles 40.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Vlasovs – cenšoties to atvairīt ar dūrēm, vārtsargs trāpīja pa Aleksandra Jemeļina muguru un bumba šķērsoja vārtu līniju. Otrajā puslaikā liepājnieki spēja gūt vēl vienus vārtus un svinēja savu pirmo uzvaru turnīrā.

Šis panākums ļāva Liepājas vienībai saglabāt izredzes kvalificēties turnīra nākamajam posmam.

B grupas kopvērtējumā līderi ir Rīgas “Daugavas” futbolisti ar sešiem punktiem divās spēlēs – viņi garantējuši sev vienu no pirmajām divām vietām apakšgrupas kopvērtējumā un dalību turnīra pusfinālā. “Skonto” un “Liepājas metalurga” kontā tagad ir četri punkti, bet “Jelgava” cietusi trīs zaudējumus, turklāt ar kopējo vārtu attiecību 0:13.

Pēdējā trešās kārtas mačā šajā grupā ceturtdien savā starpā tiksies Rīgas “Daugava” un “Skonto”.

Virslīgas Ziemas kausā, kas tiek organizēts ar mērķi komandām veiksmīgāk sagatavoties gaidāmajai sezonai, piedalās astoņas komandas, no kurām septiņas pārstāvēja virslīgas čempionātu 2012.gada sezonā. Savukārt “Metta”/LU komandas vietā cīnās ”Ilūkste NSS”, kas izcīnījusi tiesības 2013.gada sezonā startēt virslīgas čempionātā.

Visas turnīra komandas sadalītas divās apakšgrupās, kas izspēlēs viena apļa turnīru, un katras grupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, savukārt apakšgrupu trešo un ceturto vietu īpašnieces aizvadīs vēl divas cīņas, līdz ar to noskaidrojot precīzu visu komandu vietu sadalījumu. Katra komanda turnīrā aizvadīs piecas spēles. Visi sacensību mači notiks “Skonto” hallē.