×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurgs” aptur ražošanu; samazina štatus

LETALETA

AS “Liepājas metalurgs” kopš 19.aprīļa apturējusi pamatražošanu, un uzņēmumā notiek štatu samazināšana, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “NASDAQ OMX Riga”.

Sakarā ar situāciju Eiropas metalurģijas tirgū un apgrozāmo līdzekļu trūkumu no piektdienas pamatražotnes ir apturētas. Darbinieki šajā laikā veic iekārtu apkalpošanas un remontdarbus, teikts paziņojumā biržai.

“Liepājas metalurgs” biržu informē, ka uzņēmuma valde ir apstiprinājusi pasākumu plānu ražošanas izmaksu optimizācijai par 3,7 miljoniem latu un administrācijas izmaksu optimizācijai par 0,5 miljoniem latu, kā arī ir samazinātas sponsorēšanas izmaksas par 0,5 miljoniem latu.

Aprīlī tiek samazinātas vakantās štata vietas un tiek lauztas darba attiecības ar darbiniekiem uz savstarpējās vienošanās pamata, kas kopumā veido 80 štata vietas un papildus dos 49 600 latu ikmēneša izmaksu ekonomiju, teikts paziņojumā biržai.

Ikmēneša darba algas fonds, ieskaitot darba devēja sociālo nodokli, sākot ar aprīli, ir samazināts par 113 000 latu, kas ir līdzvērtīgi 188 cilvēku vidējai darba algai “Liepājas metalurgā”, ieskaitot darba devēja sociālo nodokli.

Vēl patlaban uzņēmumā notiek 229 štata vietu samazināšanas plānošana un apspriešana.

Uzņēmuma pārstāve Simona Laiveniece biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka patlaban nav skaidrs, kad pamatražošana uzņēmumā varētu tikt atjaunota, jo visu aprīli darbs notiekot ļoti saraustīti.

“Liepājas metalurgs” piektdien, 19.aprīlī, nosūtījis vēstuli Valsts kasei, kurā informēts par uzņēmuma nespēju veikt valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājumu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Liepājas metalurga” pārstāve Simona Laiveniece.

Maksājums jāveic 30.aprīlī, un par nespēju to veikt uzņēmumam bija jābrīdina Valsts kase desmit kalendārās dienas iepriekš, tātad līdz sestdienai, 20.aprīlim.

“Liepājas metalurgam” aprīlī Itālijas bankai jāmaksā 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 lati. No šīs summas 6 128 456 eiro (4 307 103 lati) ir pamatsumma, bet 1 651 994 eiro (1 161 028 lati) – aizdevuma procenti.

Paziņojumā biržai teikts, ka uzņēmums vēstulē Valsts kasei paudis apņemšanos veikt visas darbības ar mērķi rast iespēju samaksāt aizdevuma procentu maksājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+