×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

“Liepājas metalurgs” atdzīvojas. Darbinieki cer, ka šī krīze būs pēdējā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirms diviem gadiem bankrotējušais, Baltijas valstīs vienīgais metalurģiskais uzņēmums, vēl nesen visiem labi pazīstamais “Liepājas metalurgs” kopš februāra vidus atjaunojis darbību, pagaidām gan tikai vienā velmētavas un tēraudkausēšanas cehā. Bet jau pagūts saražot vairāk nekā 15 000 tonnu tērauda armatūras, un jau noslēgts pirmais līgums par saražotās produkcijas eksportu uz Alžīriju.

Velmētavas un tēraudkausēšanas ceha atslēdznieks, viens no ilggadējiem rūpnīcas strādniekiem Egils Stegmanis stāsta, ka te zaudējis darbu 2013. gada novembrī un kopš tā laika līdz atjaunošanai darbā šī gada 17. februārī kaut kā izticis no bezdarbnieka pabalsta un gadījuma darbiem. “Esmu gandarīts, ka varu atgriezties uzņēmumā, kurā savulaik strādāja arī mans vectēvs. Ne tikai man, bet arī simtiem citu liepājnieku atkal ir darbs un maize. Ļoti ceru, ka šī krīze būs pēdējā,” saka Egils Stegmanis.

Tas Latvijā vēl nav piedzīvots

“Atsācis darbu viens no lielākajiem mūsu uzņēmumiem. Atkal ir darbs vairāk nekā 500 mūsu cilvēkiem, kas ir ļoti svarīgi Latvijai,” par godu šim notikumam pagājušajā piektdienā uzņēmumā sarīkotajā pasākumā prieku neslēpa Ministru prezidente Laimdota Straujuma. “Ceru, ka drīz darbu atsāks arī citi cehi un uzņēmums atkal kļūs par vienu no lielākajiem Latvijā.”

“Bankrotējis un maksātnespēju pieteicis uzņēmums netiek izlaupīts un pēc ilgas dīkstāves atjauno darbību. Tas Latvijā vēl nav piedzīvots!” atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. “Esmu priecīgs, ka gandrīz divus gadus ilgusī liepājnieku neziņa un bažas par rūpnīcas turpmāko likteni ir beigušās un pilsētā būs dzirdama ierastā metalurģiskā dunoņa.”

“Ražošanas atjaunošana liecina, ka valdība nav kļūdījusies izvēlē – bija atrasts investors, kas spējis samērā īsā laikā atdzīvināt bankrotējušu uzņēmumu,” sprieda finanšu ministrs Jānis Reirs. “Šis uzņēmums ir pārdzīvojis vairākus sabrukumus, tomēr katru reizi spējis atkal nostāties uz kājām. Ceru, ka šī krīze uzņēmuma ilgajā pastāvēšanas vēsturē būs pēdējā,” piebalsoja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+