“Liepājas metalurgs” mazākumā panāk neizšķirtu pret “Legia” 0

“Liepājas metalurgs” UEFA Eiropas līgas turnīra otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Polijas komandu Varšavas “Legia”.

Notriektā tautumeita 6

Pāris tūkstošu “Legia” fanu ierašanās radīja īstu un, iespējams, Liepājā vel nebijušu futbola gaisotni. Gan ar pretinieku fanu līdzi jušanas atmosfēru, gan dūmu sveču šovu spēles sākumā, gan arī ēnas pusēm – ne vienmēr labu uzvedību pilsētas ielās.

Ap spēli valdošā ažiotāža un pilnās tribīnes lielāku iespaidu atstāja uz liepājniekiem un viņu aizsargiem. Varēja manīt, kā nervozē Mindaugs Bagužis un tieši viņa divu kļūdu dēļ “Legia” pirmajā puslaikā tika pie diviem vārtu gūšanas momentiem. 9. minūtē situāciju glāba liepājnieku vārtsargs Pāvels Doroševs, apsteidzot poļu uzbrucēju. 20. minūtē glābējs nebija arī viņš – Kuharčiks duelī viens pret vienu izdarīja to, kas uzbrucējam jādara.

Citādi laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa. “Legia” necentās par katru cenu uzbrukt, vairāk uzmanot laukuma centru un liepājnieku kļūdas tajā. Ja tādas bija, tad gan poļu uzbrukums ar tālām piespēlēm izstiepās kā atspere un ik pa brīdim radīja pa kādam pus bīstamam momentam. “Liepājas metalurga” treneris taktiskos pārkārtojumus sāka jau 34. minūtē, Pāvela Surņina vietā laukumā sūtot Rīti Leliūgu. Un gluži kā pirmās kārtas spēlē Sanmarīno, ari šoreiz maiņa nostrādāja! Puslaika izskaņā labajā malā ļoti veiksmīga nospēlēja Afanasjevs un arī centrējums bija tieši turp, kur tobrīd traucās Leliūga – 1:1.

Diemžēl kā auksta duša liepājniekiem bija otrā puslaika sākums. Atkal kļūdījās aizsardzība, šoreiz ļaujot savā soda laukumā pārāk brīvi “Legia” uzbrucējiem tikt līdz neatvairamam sitienam – Koseckis 1:2. Pavisam kritiska kurzemnieku situācija kļuva 68. minūtē, kad par asu pārkāpumu otro dzelteno kartīti, kas pārvēršas noraidījumā, nopelnīja Dzintars Zirnis. Tomēr, palikuši mazākumā, “Liepājas metalurga” spēlētāji futbola svētkus saviem līdzjutējiem nesabojāja – centās atspēlēties un savu panāca. 81. minūtē par Kameša nogāšanu soda laukumā Oskars Kļava realizēja 11 metru soda sitienu – 2:2. Atlikušajā laikā “Legia” ieslēdza pilnus apgriezienus, reizes trīs bumba varēja būt liepājnieku vārtos, tomēr izturējām!

Pēc nedēļas atbildes spēlē Varšavā liepājniekiem būs darīšana vairs ne ar diviem, bet pāris desmitiem “Legia” līdzjutēju un uzdevums otrās kārtas pārvarēšanai ļoti grūts – jāuzvar vai vismaz jāpanāk rezultatīvāks par 2:2 neizšķirts.

“Liepājas metalurgs” – Varšavas “Legia” 2:2 (1:1). Leliūga (43.), Kļava (81., no 11m); Kuharčiks (20.), Koseckis (47).
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Kļava, Bagužis, Mihadjuks, Zirnis, Surņins (Leliūga, 34.), Afanasjevs (Mežs, 70.), Tamošausks, Soloņicins, Savaļnieks, Kamešs (Hmizs, 90.+1.)