×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurgs”: Pret uzņēmumu sākta nomelnošanas kampaņa

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējo mēnešu laikā notiek mērķtiecīga un, visticamāk, finansēta akcija AS “Liepājas metalurgs” darbības nomelnošanai, teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

“Atklāti izdomātos sižetus bez pierādījumiem, kas robežojas ar pastāvošajiem uzņēmējdarbības aizsardzības likumdošanas pārkāpumiem, uzskatām par nomelnojošu kampaņu “Liepājas metalurga” diskreditācijai,” teikts paziņojumā.

Uzņēmuma paziņojumā norādīts, ka administratīvie un kriminālprocesi, kas ir iniciēti, lai destabilizētu vienu no lielākajiem ražotājiem ar augstu uzticamības un atklātības līmeni, uzņēmumu, kurš ir paveicis milzīgu darbu unikālas tehnoloģijas apguvē, reizi no reizes cieš fiasko.

“Objektīvi un taisnības labā beidzot ir jāatzīst, ka metalurģija Eiropas Savienībā un visciešākā mērā ar to saistītā celtniecības nozare atrodas visdziļākajā krīzē. Tas ir neapstrīdami. Kā pierādījums kalpo Eiropas Parlamenta dotais uzdevums Eiropas Komisijai ne vēlāk kā šā gada jūnijā piedāvāt reālu nozares glābšanas plānu,” norādīts paziņojumā.

“Liepājas metalurga” paziņojumā izteikta cerība, ka Ministru kabinets atradīs iespēju atbalstīt īslaicīgās grūtībās nonākušo uzņēmumu, tā 2300 darbiniekus rūpnīcā un ap 15 000 strādājošo kopā saistītajos uzņēmumos. Šo cilvēku darbs uzņēmumam ļauj nodrošināt gada apgrozījumu 430 miljoni eiro (301 miljons latu), eksporta apjomu 98% apmērā un 2012.gadā nodokļos samaksātos 9,4 miljonus latu.

Jau ziņots, ka iespējamu krāpniecību AS “Liepājas metalurgs” (LM) atklājuši Polijas televīzijas “TVP” žurnālisti, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Biznesa portāls “Nozare.lv”, atsaucoties uz audita ziņojumu par finanšu situāciju LM, jau ziņoja, ka pagājušajā gadā, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai Eiropā un samazinoties pieprasījumam, LM pārorientējās uz trešo valstu tirgiem. Rezultātā gandrīz puse saražotā tiek eksportēta galvenokārt uz Alžīriju, LM uzņemas transportēšanas izmaksas, eksportējot produkciju uz Alžīriju un citām valstīm, kas vēl jo vairāk samazina LM rentabilitāti.

Poļu žurnālisti secinājuši, ka tērauds, kas no LM vests uz Poliju, pa ceļam kļuvis lētāks.

Saskaņā ar oficiālo statistiku 2011.gadā Latvija uz Poliju eksportējusi tuvu 300 000 tonnu tērauda stieņu, ziņo Polijas televīzija, savukārt Polijas Finanšu ministrijas datos šo pašu stieņu skaits esot 60 reizes mazāks.

Jau vēstīts, ka LM pērn ir eksportējis 780 864 tonnas armatūras un 57 285 tonnas sagataves, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “NASDAQ OMX Riga”. Lielākie eksporta tirgi armatūrai 2012.gadā bija – Alžīrija 35,96%, Polija – 32,15%, Lielbritānija – 6,31%.

Poļu žurnālistiem radušās aizdomas, ka lielākā daļa LM produkcijas pārdota “melnajā tirgū”, bet atbildes no uzņēmuma par to, kā tas iespējams, poļu žurnālisti nav saņēmuši. Intervija atteikta arī “Nekā personīga”.

“Nozare.lv” jau ziņoja, ka saskaņā ar ziņojums par finanšu situāciju LM uzņēmums ir tuvu maksātnespējai, kā arī tam ir būtiskas likviditātes problēmas. Auditora “Ernst&Young” veiktā jutīguma analīze paredz naudas līdzekļu trūkumu LM 2013.gada beigās aptuveni 96,1 miljona latu apmērā atkarībā no dažādu apstākļu īstenošanās.

“Liepājas metalurgam” aprīlī jāveic kārtējais maksājums Itālijas bankai “UniCredit S.p.A” 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā. Ja “Liepājas metalurgs” nevarēs veikt maksājumu, tad to darīs Valsts kase, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” teica finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+