×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Liepājas muzejā jauna, krāšņa ekspozīcija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 20. decembra Liepājas muzejā būs atvērta Liepājas muzeja 90 gadu jubilejai veltītā, jaunizveidotā ekspozīcija “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, portālam LA.lv pastāstīja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Ekspozīcijā, kuru veidojuši Liepājas muzeja speciālisti sadarbībā ar mākslinieku un scenogrāfu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras vadītāju Kristianu Brekti, varēs iepazīt 19. gadsimta Dienvidkurzemes etnogrāfijas liecības, sētas tradicionālo iekārtojumu, darba dzīvi, tautastērpus.

Ekspozīcijā parādīts pirts, klēts, rijas, smēdes, saimes istabas iekārtojums, Rucavas keramikas paraugi un kāzu godu tradīcijas. Tā veidota, godinot iepriekšējo paaudžu muzeja darbinieku un īpaši ilggadējā muzeja direktora Jāņa Sudmaļa veikumu, vācot, pētot, krājot Dienvidkurzemes etnogrāfiskās bagātības.

Jaunizveidotajā ekspozīcijā būs skatāmi vairāk nekā 300 etnogrāfisku priekšmetu, kas papildināti ar dažādiem vizuāliem un skaņu interaktīviem elementiem. Veidojot ekspozīciju, muzeja krājumā saņemti vairāki nozīmīgi etnogrāfijas priekšmetu jaunieguvumi.

Ekspozīcijā atklāsies īpašā pirts, klēts, rijas, smēdes vieta Dienvidkurzemes sadzīvē. Ekspozīciju par pirti papildina jaunu māmiņu izskandētas tautas dziesmas par pirtīžu norisēm, bet stāstu par kalējiem pavadīs smēdē raksturīgās dzelzs kalšanas un zirga zviedziena skaņas.

Ekspozīcijā attēloti arī rijā un piedarbā izmantotie priekšmeti un stāstīts par tur notiekošajiem darbiem. Tāpat jaunajā ekspozīcijā parādīti skaistākie, formās un krāsās raksturīgākie Dienvidkurzemes keramikas paraugi, bet pie stellēs iekārtotā Pērkones brunču auduma ikviens apmeklētājs pats varēs izmēģināt roku.

Dienvidkurzemes novads aizņem plašu apgabalu Kurzemes dienvidrietumu daļā, ko mēdz dēvēt arī par Lejaskurzemi. Tās lauku sadzīvei raksturīga senu materiālās un garīgās kultūras elementu saglabāšana salīdzinoši ilgāk nekā citviet Latvijā.

Jaunizveidotajā ekspozīcijā ieeja ir bez maksas un turpmāk to varēs apmeklēt pastāvīgi. Janvāra ceturtdienās, 8., 15., 22. un 29. janvārī plkst. 17 ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” notiks tikšanās ar ekspozīcijas autoriem un plašākas sarunas par tās tapšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+