Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
1. februāris, 2016
Drukāt

Liepājas muzejā krāšņosies Ritas Blaževičas ziedi un ainavas

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

3. februārī plkst. 17 Liepājas muzejā atklās Ritas Blaževičas gleznu izstādi “Satikšanās dabā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Māksliniece Rita Blaževiča aicina skatītāju ieskatīties dabas norisēs jebkurā no gadalaikiem un jebkuros laika apstākļos, jo tas palīdz atstāt ikdienas rūpes, atbrīvoties no stresa un nevajadzīgas steigas. Izstādē skatāmas akvareļu un akrila tehnikā gleznotas gleznas.

Viņas iedvesmas avots ir Latvijas daba, ceļojumu iespaidi un, protams, ziedi, kurus māksliniece pazīst, prot audzēt un kopt un gleznot, izstudējot katra zieda īpašo formu un raksturu. Ainavās ieskanas tumšāki toņi, jo māksliniecei tuvas rudenīgas noskaņas, noēnoto parku klusums un koku alejas, kas aizved tālumā.

Māksliniece saka: “Dabā vienmēr ir par ko priecāties, jo tā ir mainīga: mainās krāsas gadalaikos un pat vienā dienā apgaismojums mainās ik pa stundām. Vienu brīdi ir saule, tad savelkas mākoņi, tad iestājas vakara krēsla un pēc nakts – rīta ausma. It kā atrodamies vienā un tajā pašā ainavā, tomēr katrā reizē tā ir citāda, jo dienu gaitā mainās koku zaļums, kaut kas no jauna ir uzziedējis, tad ziedus nomaina augļi un pamazām rudens iekrāso kokus un krūmus, visbeidzot ziema apsedz visu ar baltu sniegu.”

Izstāde Liepājas muzejā skatā līdz 28. februārim. Ieeja ir bez maksas.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (14)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+