Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
20. janvāris, 2015
Drukāt

Liepājas muzejā līdz martam valdīs daudzveidīgais Saules akmens

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas muzeja nodaļā “Liepāja okupāciju režīmos” skatāma krājuma izstāde “Dzintara meklētāji”, kurā iepazīstama saules akmens daudzveidība un krāšņums liepājnieku darinātos priekšmetos, portālam LA.lv pastāstīja muzeja direktores vietniece krājuma darbā Gita Dancīte.

Krāšņais Baltijas jūras dārgakmens izstādē saistāms ar 82 Liepājas muzeja krājuma priekšmetiem – tautas lietišķās mākslas studiju “Dzintars, “Kursa” un kombināta “Māksla” meistaru 1980. gados darinātām dzintara rotām – saktām, piespraudēm, aproču pogām, gredzeniem, kaklarotām, dzintara kuloniem.

Izstādi papildināta ar 1960. gadā ražoto radio uztvērēju “Dzintars”, kā arī izcilā latviešu gleznotāja Edgara Iltnera (1925 – 1983) darbu “Dzintara meklētāji” (1959). Viņa 1950.-1960. gadu mijā radītie darbi ar dzīvi apliecinošiem tēliem ievadīja jauna laikmeta sākumu latviešu glezniecībā.

Dzintars savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās – tā vārdu pasaulē nes daudzveidīgi dzintara darinājumi, kosmētika, pārtikas preces un galu galā arī Dzintara vārdā nosauktie vīrieši. Katram dzintars saistās ar ko citu: vienam – ar sauli, citam ar jūru, bet daļai ar Liepājas pilsētu, kuras jūrmalā kādreiz meklēts dzintars.

Sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, izstādi lieliski papildina Māra Maskalāna (1971) fotogrāfijas. Fotomākslinieks ir portretējis Latvijas Dzintarus – dažādu profesiju vīriešus, kuru vārds ir Dzintars.

Izstāde bez maksas aplūkojama Liepājas muzeja ekspozīcijā “Liepāja okupāciju režīmos” līdz 29. martam.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+