Publicitātes foto

Liepājas muzejā līdz martam valdīs daudzveidīgais Saules akmens 0

Liepājas muzeja nodaļā “Liepāja okupāciju režīmos” skatāma krājuma izstāde “Dzintara meklētāji”, kurā iepazīstama saules akmens daudzveidība un krāšņums liepājnieku darinātos priekšmetos, portālam LA.lv pastāstīja muzeja direktores vietniece krājuma darbā Gita Dancīte.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Krāšņais Baltijas jūras dārgakmens izstādē saistāms ar 82 Liepājas muzeja krājuma priekšmetiem – tautas lietišķās mākslas studiju “Dzintars, “Kursa” un kombināta “Māksla” meistaru 1980. gados darinātām dzintara rotām – saktām, piespraudēm, aproču pogām, gredzeniem, kaklarotām, dzintara kuloniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādi papildināta ar 1960. gadā ražoto radio uztvērēju “Dzintars”, kā arī izcilā latviešu gleznotāja Edgara Iltnera (1925 – 1983) darbu “Dzintara meklētāji” (1959). Viņa 1950.-1960. gadu mijā radītie darbi ar dzīvi apliecinošiem tēliem ievadīja jauna laikmeta sākumu latviešu glezniecībā.

Dzintars savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās – tā vārdu pasaulē nes daudzveidīgi dzintara darinājumi, kosmētika, pārtikas preces un galu galā arī Dzintara vārdā nosauktie vīrieši. Katram dzintars saistās ar ko citu: vienam – ar sauli, citam ar jūru, bet daļai ar Liepājas pilsētu, kuras jūrmalā kādreiz meklēts dzintars.

Sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, izstādi lieliski papildina Māra Maskalāna (1971) fotogrāfijas. Fotomākslinieks ir portretējis Latvijas Dzintarus – dažādu profesiju vīriešus, kuru vārds ir Dzintars.

Izstāde bez maksas aplūkojama Liepājas muzeja ekspozīcijā “Liepāja okupāciju režīmos” līdz 29. martam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.