×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Liepājas muzejā mākslinieka Valda Mackara retrospektīva izstāde

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Līdz 8. septembrim Liepājas muzejā skatāma mākslinieka Valda Mackara retrospektīvu gleznu izstāde “Nekā jauna”.

Mākslinieks turpina izstāžu ciklu, kas veltīts viņa dzīves jubilejai un šoreiz muzeja mazajā izstāžu zālē vienkopus rāda gleznas, kas radītas šajā gadsimtā no 2006. gada līdz 2012. gadam. Izstādē iekļautas arī līdz šim publiski nerādītas gleznas.

Valdis Mackars dzimis 1952. gadā Liepājā. Mācījies Liepājas 1. vidusskolā, kur pie skolotājas Verēnas Malovkas guvis pirmās zināšanas zīmēšanā un gleznošanā. 1969. gadā mācības turpinājis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Glezniecību apguvis pie mākslinieka Matīsa Zavicka.

Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā studējis pie Konrāda Ubāna un Aleksandra Dembo. Papildinājis zināšanas un prasmes mākslinieka Laimoņa Mūrnieka Mākslinieku savienības gleznošanas studijā. Valdis Mackars izstādēs piedalās jau kopš 1975. gada, bet pirmā personālizstāde rīkota 1983. gadā.

Šobrīd mākslinieka visnozīmīgākā daiļrades izpausme ir glezniecība. Mākslinieks izstādē rāda radošos procesus un eksperimentus no cikliem “Meteņi”, “Smalki jo smalki”, “Iedzintarojums”. Izstādi papildina sietspiedes, zīmējumi un eļļas skices no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, kurās attēlota ir mākslinieka Borisa Bērziņa modele Ieva Drande.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+