×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Liepājas muzejā stāstīs par dzintara neparastajām īpašībām

Foto:  LETAFoto: LETA

12. martā plkst. 17 Liepājas muzeja ekspozīcijas “Liepāja okupāciju režīmos” izstāžu zālē notiks trešā sarunu cikla tikšanās izstādē “Dzintara meklētāji”, stāsta muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Šoreiz par sarunas tēmu izvēlēts “Maģiskais dzintars”. Pasākumā piedalīsies Liepājas dizaina mākslas vidusskolas Tekstilizstrādājumu izglītības programmas metodiķe Sandra Zāle-Zālīte un sertificēta pirtniece Inga Lapiņa, piebilst Dzērve.

Sandra Zāle-Zālīte stāstīs par dzintara netradicionālu pielietojumu, par inženierzinātņu doktores Ingas Ļašenko radīto dzintara pavedienu. Interesi par jauno materiālu izrāda gan zinātnieces kolēģi visā pasaulē, gan apģērbu dizaineri un medicīnas firmas, jo no tā austajam apģērbam piemitīs ne tikai patīkami dzelteni toņi, bet arī spēja stiprināt valkātāja veselību.

Savukārt par dzintaram jau izsenis piedēvētajām brīnumainajām dziednieciskajām spējām stāstīs un savā pieredzē dalīsies Inga Lapiņa. “Ne velti saka – kur veselība, tur skaistums un harmonija. Tā kā Inga ir sertificēta pirtniece, viņu īpaši interesē, kā mūspuses dzintaru, līdzīgi kā citas dabas veltes, katrs pats vara lietot, lai būtu veselāki, līdzsvarotāki un dabai tuvāki,” skaidro muzejpedagoģe.

Vakara sarunā varēs uzzināt, kas dzintaru padara par izcilu veselību uzlabojošu un kosmētisku līdzekli, varēs nogaršot dzintara tēju, kurai tiek piedēvētas brīnumainas atjaunojošas īpašības, kā arī Inga dalīsies pieredzē, kā katrs pats jūrmalā salasītos dzintariņus var lietot savā un ģimenes labā un, protams, par to, kā dzintaru pielietot pirtiņā.

Savukārt 19. martā plkst. 17 notiks tikšanās un saruna ar Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” daiļamata meistari Vinetu Leismani.

Biļetes cena pasākumos ir viens eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+