Latvijā
Vēsture

Liepājas muzejā taps ekspozīcija par Pagaidu valdības periodu 16

Foto: Liepājas muzejs

Izsludināts iepirkuma konkurss par Liepājas muzeja ekspozīcijas “Latvijas pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” izveidi, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā norādīts tehniskajā specifikācijā, jaunā ekspozīcija veltīta īsam, bet ļoti nozīmīgam periodam Liepājas vēsturē no 1918. līdz 1920. gadam. Vislielākā uzmanība tiek pievērsta sešiem mēnešiem 1919. gadā, kad Liepājā uzturas jaundibinātās Latvijas Republikas valdība un Liepāja kļūst par Latvijas galvaspilsētu.

Ekspozīcijas mērķis ir vizuāli un emocionāli iedarbīgi parādīt, kāda nozīme Latvijas un Liepājas vēsturē ir laikam, kad Liepājā atrodas Latvijas Pagaidu valdība.

Ekspozīcija tiks izvietota divās Liepājas muzeja telpās. Pirmajā, mazākajā, telpā galvenā uzmanība tiks pievērsta dzīvei Liepājā 1918.–1920. gadā, raksturota politiskā, ekonomiskā un sociālā situācija pilsētā šajā laikā. Savukārt otrajā telpā galvenā uzmanība būs pievērsta Latvijas Republikas pagaidu valdības cīņai par izdzīvošanu un jaunās neatkarīgās valsts saglabāšanu.

Plānotā ekspozīcijas tiks veidota saskaņā ar 2016. gadā izstrādāto SIA “Dd project” tehnisko projektu un tehniskajā specifikācijā noteiktajām prasībām. Piedāvājumi iesniedzami pašvaldības administrācijā, Apmeklētāju pieņemšanas centrā, līdz 2. augusta plkst. 14.

LA.lv