×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Liepājas muzejs saņem dāvanā leģendāras dzimtas meistara darinātu instrumentu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. jūnijā Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA “DG Termināls” īpašnieks Aivars Millers un viņa ilggadējais sadarbības partneris Imants Vismins Liepājas muzejam uzdāvināja harmonijas, kas savulaik izgatavotas Liepājā Bokuma darbnīcā, LA.lv pavēstīja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Zinot Aivara Millera aizraušanos ar dažādiem mūzikas instrumentiem, pirms aptuveni diviem gadiem Imants Vismins harmonijas uzdāvināja Aivaram Milleram.

“Liepājā pazīstamās Bokumu dzimtas pārstāvja ērģeļu un harmoniju meistara Jura Bokuma darinātās harmonijas muzejā nonākušas labā stāvoklī un darba kārtībā. Tās nule kā restaurējis Ugāles ērģeļu un harmoniju meistars Jānis Kalniņš. Šobrīd tās apskatāmas Liepājas muzeja vestibilā,” pauda Dzērve.

Spriežot pēc izmantotajiem materiāliem, visticamāk, harmonijas tapušas Otrā pasaules kara laikā vai pat vēlāk, jo tradicionāli šo instrumentu Bokuma darbnīcā izgatavoja no ozolkoka, bet šīs izgatavotas no sarkankoka, kas liecina, ka meistaram nav bijuši pieejami materiāli no Eiropas.

Aivars Millers uzsvēra: “Harmonijas ir pilnā darba kārtībā un ir ne tikai sava laika liecība, bet arī lielisks mūzikas instruments. Izmetušas nelielu loku pa Latviju atgriežas Liepājā, muzejā un varēs priecēt visus liepājniekus un pilsētas viesus.”

Jura Bokuma harmonijas spēlējis Alfrēds Kalniņš, Emilis Melngailis, Jānis Kreicbergs. Pēc Vernera Bokuma teiktā, pavisam Ērģeļu un harmoniju fabrikas pastāvēšanas laikā izgatavotas piecas ērģeles un vairāk nekā 300 harmoniju. Jura Bokuma ērģeļu un harmoniju rūpnīca Liepājā pastāvēja līdz padomju varas okupācijai, kad Ezera ielas namā ierīkoja galdniecību un komunālos dzīvokļus, piebilda Dzērve.

Starp citu, no Bokumu dzimtas nācis arī Verners Bokums, kurš bija slavenās grupas “Credo” bundzinieks tās ziedu laikos – viņš bija Liepājas fotogrāfa, ērģeļu un harmoniju fabrikas īpašnieka Jura Bokuma mazdēls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+