×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Liepājas muzejs saņēmis vērtīgu dāvinājumu: unikālu dokumentu un altāra priekšmetus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sienas dekors, kas, visticamāk, rotājis Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes namu.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles fonda vadītāju Kristīni Liepu, Liepājas muzejs saņēmis vērtīgu dāvinājumu no Sv. Trīsvienības katedrāles draudzes, LA.lv uzzināja muzejā.

Muzeja speciāliste Astra Dzērve stāsta, ka Liepājas muzeja krājumu papildinās trīs altāra segas, kanceles pults pārvalks, pieci sveču postamenta pārklāji, altāra sētiņas pārklājs, sienas dekors, mācītāja talārs un Emigrantu aizsardzības biedrības dokumenti.

Sv. Trīsvienības katedrāles altāra priekšmeti datējami ap 19. un 20. gadsimta miju. Par vienu no interesantākajiem muzeja jaunieguvumiem varētu uzskatīt aptuveni 20. gadsimta sākumā veidotu vairoga formas sienas dekoru, kas, visticamāk, rotājis Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes namu, norādīja Dzērve.

Muzejs ieguvis arī mācītāja talāru, kas ražots firmā “W. E. Eggert”. Firma dibināta 1880. gadā, Hamburgā, Vācijā, taču savu darbību turpina arī mūsdienās un tajā joprojām nopērkami dažādi sakrālie priekšmeti un tērpi.

Tāpat no Sv. Trīsvienības katedrāles draudzes muzejs ieguvis unikālus dokumentus, kas saistīti ar emigrāciju caur Liepājas ostu – emigrantu aizsardzības biedrības nolikumu, kas apstiprināts 1906. gada 21. oktobrī, Kurzemes Guberņas Lietvedības vietnieka V. Perškes informācijas pieprasīšanas rakstu, kas veltīts izceļotāju aizsardzības biedrībai “Pārcelšanas patversme”. Raksts drukātā veidā izdots 1910. gada 15. februārī Mītavā (tagad Jelgava), kā arī Liepājas biedrības “Emigrantu aizsardzība” biedru saraksts, kurā iekļauti 37 cilvēku vārdi.

“Šie dokumenti ir unikāls papildinājums Liepājas muzeja krājumam par emigrāciju, kas notika laikā no 1888.-1924. gadam caur Liepājas ostu. Drīzumā tos muzeja apmeklētāji varēs apskatīt Liepājas muzeja izstādē “Liepāja – Helifaksa – Ņujorka”,” piebilda Dzērve.

Jau ziņots, ka Liepājas muzejā līdz nākamā gada 27. martam skatāma Liepājas ostas vēsturei veltīta izstāde “Liepāja – Helifaksa – Ņujorka” par nozīmīgu posmu Liepājas pilsētas un ostas attīstības vēsturē – emigrantu kustībai caur Liepājas ostu. Izstādes apmeklējums – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+