×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Liepājas Olimpiskajam centram joprojām nav izdevies atgūt no “Krājbankas” naudu

Liepājas Olimpiskajam centram (LOC) joprojām nav izdevies atgūt pusmiljonu latu, ko tas vēl pirms AS “Latvijas Krājbanka” slēgšanas pārskaitīja uz citas bankas kontiem, aģentūru LETA informēja LOC direktors Gatis Griezītis.

LOC līdz februāra beigām jānorēķinās ar SIA “Velve” par peldbaseina un SPA kompleksa būvniecību, un šim mērķim nepieciešama visa no “Latvijas Krājbankas” pārskaitītā un pazudusī nauda. LOC vadība vēl cer, ka izdosies atgūt pazudušo naudas summu. “Loģika saka, ka mums ir taisnība un naudu vajadzētu atgūt, taču grūti pateikt, kā tas ir juridiskā ziņā,” atzina Griezītis. Ja naudu neizdosies atgūt, jāmeklē citi risinājumi. Iespējams, LOC īpašnieki – Liepājas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja – varētu apsvērt iespēju ieguldīt savus līdzekļus vai ņemt aizņēmumu, pieļāva LOC direktors.

“Vēl viena iespēja ir mums pašiem ņemt kredītu Valsts kasē vai kādā komercbankā,” pieļāva Griezītis. Iespējams arī LOC maksātnespējas process, ja būvnieks tiesā iesniegs LOC maksātnespējas pieteikumu. “Vēl ir teorētiska iespēja, ka būvnieks varēti kļūt par LOC īpašnieku, taču šī iespēja ir visnereālākā,” atzina Griezītis.

Kā iepriekš informēja Griezītis, pērn 17.novembrī, vēl pirms “Krājbankas” darbības ierobežojumiem, LOC uz citas bankas kontiem divos – latu un eiro – maksājumos pārskaitīja aptuveni 700 000 latu. Pārskaitījums latos – ap 200 000 – galamērķi pēc vairākām dienām ir sasniedzis, bet eiro maksājums – ne.

LOC, kura pamatkapitāla daļas 70,99% apmērā pieder Liepājas pašvaldībai un 29,01% apmērā – biedrībai “Latvijas Olimpiskā komiteja”, “Krājbankā” norēķinu kontos atradās 760 034 lati. Pērn jūlijā LOC un SIA “Velve” noslēdza līgumu par sporta un kultūras centra rekonstrukciju – peldbaseina izbūvi. Būvniecības kopējā summa sasniedz            2 318 460       latus, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Peldbaseinu un SPA kompleksu būvēja par līdzekļiem, kas saņemti kā pievienotās vērtības nodokļa atmaksa par Olimpiskā centra pirmās kārtas celtniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+