×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. novembris, 2012
Drukāt

Liepājas partija pašvaldību vēlēšanās plāno startēt no atsevišķa saraksta

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājas partija nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās neplāno startēt no viena saraksta ar kādu citu politisko spēku, aģentūrai LETA pēc 24.novembrī notikušā partijas kongresa sacīja partijas līdzpriekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (attēlā).

“Tāds variants pašreiz netiek izskatīts. Es uzskatu, ka Liepājas partija pilsētā sevi ir pierādījusi un ir spējīga startēt atsevišķi,” sacīja Ansiņš.

Viņš informēja, ka šodien notikušajā kongresā nebija paredzēts pārvēlēt partijas valdi un priekšsēdētāju. Tas tikšot darīts nākamgad, bet pagaidām neesot zināms – pirms vai pēc vēlēšanām.

Kongresā partijas biedri apsprieduši dažādus jautājumus un lielākoties diskutējuši par partijas programmas izpildi. Uzklausīti 12 dažādi ziņojumi un notikušas aktīvas diskusijas par nepieciešamību sakārtot Liepājas mikrorajonus, par atsevišķas programmas izveidi jaunu cilvēku piesaistīšanai pilsētā, kas uzlabotu pašreizējo iedzīvotāju, īpaši jauno ģimeņu labklājību, kā arī par iespējamu brīvpusdienu ieviešanu atsevišķām skolēnu grupām.

Liepājas partijas biedri arī pauduši nepieciešamību pilsētā vismaz par 10% palielināt vidējo darba algu sociālajā un izglītības jomā, kā arī pašvaldības policistiem.

Partijas vadība kongresā aicinājusi biedrus līdzdarboties partijas programmas izstrādē gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Bez tam kongresa dalībnieki uzrakstījuši uz lapiņām to biedru vārdus, kuriem, pēc viņu domām, vajadzētu startēt pašvaldību vēlēšanās. Pēc tam šīs lapiņas iemestas apzīmogotā urnā, kuru drīzumā plānots atvērt, aģentūrai LETA pastāstīja Ansiņš.

Viņš sacīja, ka pēc iepazīšanās ar šīs biedru aptaujas rezultātiem arī tiks veidots partijas saraksts pašvaldību vēlēšanām. Par to, kurš varētu būt partijas Liepājas mēra amata kandidāts, vēl neesot lemts.

Jautāts, vai uz šo amatu būtu gatavs kandidēt pašreizējais Liepājas domes un partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks, Ansiņš atkārtoja jau iepriekš pausto, ka Sesks ir gatavs to darīt, ja vien partijas biedri šādu soli atbalstīs. Kad būs zināmi galīgie partijas lēmumi minētajos jautājumos, Ansiņš atturējās prognozēt.

Kā ziņots, šodien Liepājas Olimpiskajā centrā notika Liepājas partijas kongress, kura mērķis bija izvērtēt līdz šim paveikto un spriest par stratēģiju, gatavojoties nākamajām pašvaldību vēlēšanām, aģentūru LETA informēja Liepājas partijas biroja vadītāja Dace Gruntmane.

Liepājas partija ir dibināta 2004.gada 14.decembrī, un patlaban tajā ir 347 biedri. Liepājas partija uzvarēja pašvaldības vēlēšanās 2009.gadā. Liepājas domē no Liepājas partijas ievēlēti seši deputāti.

Partijā ir iestājušies daudzu Liepājas pašvaldības iestāžu vadītāji un darbinieki. Pērn Liepājas partijai pievienojās arī bijušās Tautas partijas biedre, Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+