Latvijā
Kriminālziņas

Liepājas pedofili atkal uz apsūdzēto sola 16

Foto – Shutterstock

Liepājas tiesa 14.novembrī slēgtā sēdē atsāks skatīt tā dēvēto Liepājas pedofilu lietu, kurā ar piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu teju piecu gadu garumā apsūdzēti divi viņas radinieki – 22 gadus vecs vīrietis un 48 gadus vecs vīrietis, informēja tiesā.

Tiesā pastāstīja, ka patlaban lietā ir atjaunota apturētā tiesvedība un norisinās tiesas izmeklēšana. Lietu Liepājas tiesa skatīs atkārtoti.

Liepājas tiesa lietu saņēmusi 2015.gada aprīļa beigās un tā bijusi tiesneses Aivas Daideres pārraudzībā. Pirmā instance abus vīriešus nolēma sodīt ar piespiedu darbu un probācijas uzraudzību – 2015.gada jūlijā Jevgēņijs Smirečanskis tika sodīts ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegs Smirečanskis – ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Tiesas spriedums izraisīja sabiedrības protesta akcijas.

Par pirmās instances tiesas spriedumu tika iesniegtas trīs apelācijas sūdzības un viens apelācijas protests.

Tiesa pieņēmusi jaunākā no apsūdzētajiem – Smirečanska – apelācijas sūdzību, jo apsūdzētais tajā novērsis sākotnējos trūkumus, kas bija saistīti ar apelācijas sūdzības noformēšanas neatbilstību Kriminālprocesa likuma prasībā.

Tāpat tiesa pieņēmusi arī cietušās advokātes – Sandras Sprūdes – apelācijas sūdzību, kā arī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora iesniegto apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem smagāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Saistītie raksti

Toties Liepājas bāriņtiesas apelācijas sūdzību tiesa atstāja bez virzības, jo saskaņā ar ar Kriminālprocesa likumā noteikto – cietušais un viņa pārstāvis apelācijas sūdzībā nevar lūgt vairāk par to, ko viņi lūguši iztiesāšanā pirmās instances tiesā. Tiesas lēmums, ar kuru apelācijas sūdzības iesniedzēja apelācijas sūdzības atstāta bez virzības, nav pārsūdzēts.

Apelācijas instancē – Kurzemes apgabaltiesā – lieta izskatīta 2015.gada oktobrī. Tiesa lēmusi atcelt pirmās instances spriedumu un lietu nodot jaunai izskatīšanai. Šāds lēmums pieņemts, jo tiesa konstatēja, ka pirmās instances tiesa iztiesāšanā pieļāvusi Kriminālprocesa likuma normu pārkāpumu, kas nosaka, kādos gadījumos tiesas izmeklēšana var notikt, neveicot pierādījumu pārbaudi.

Vai apsūdzētie atzinuši savu vainu viņiem celtajās apsūdzībās, abu vīriešu – tēva un dēla – advokāte Ilona Bulgakova aģentūrai BNS iepriekš neatklāja.

LA.lv