×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Liepājas Pianisma zvaigžņu festivāls – saviļņo un iedvesmo! 


ReklāmfotoReklāmfoto

Liepājā no 23. līdz 27. aprīlim norisināsies XXII starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Astoņdesmit astoņi taustiņi, desmit pirksti, neskaitāmas nokrāsas – tā ir formula, kas jau 22. reizi Liepājā pulcē klaviermūzikas mīļotājus. Šogad klausītājiem būs gan spožas atkalredzēšanās, gan intriģējoši jaunatklājumi.

Meksikāņu izcelsmes amerikāņu rakstniece Marija Kristīna Mena par klavierēm ir rakstījusi: “Klavieru taustiņi ir melni un balti, bet izklausās kā miljons krāsu.” Šogad festivāls atkal apžilbinās, saviļņos un iedvesmos.

Šā gada festivāla atklāšanas koncertā būs divi pirmatskaņojumi: Septītais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim un Piektais Liepājas koncerts “Concertino” trio grupa “Art –i – Shock”. Šie skaņdarbi ir no 12 skaņdarbu cikla, kas top pēc Liepājas Simfoniskā orķestra pasūtījuma tieši Liepājas pilsētai.

XXII starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls šogad piedāvā piecas unikālas programmas. Festivāla programmā Latviju pārstāvēs mākslinieki Vestards Šimkus, Georgijs Osokins, Agnese Egliņa. Vestarda vārds komentārus neprasa, bet par A. Egliņu var teikt, ka viņa ir viena no aktīvākajām un daudzpusīgākajām Latvijas pianistēm – ugunīga solomāksliniece, aizrautīga kamermūziķe un iejūtīga koncertmeistare. Savukārt Georgijs Osokins ir viens no spožākajiem Latvijas jaunajiem talantiem. Patlaban mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie sava tēva Sergeja Osokina. Koncertžanrā Georgijs pirmoreiz uzstājās desmit gadu vecumā, ar LNSO atskaņojot Mocarta 20. klavierkoncertu. Vēl festivālā uzstāsies Krievijas mākslinieki Antons Ļahovskis un Vadims Pavlovs, pianisma leģenda ar 60 gadu skatuves pieredzi Pauls Badura-Škoda no Austrijas, lietuviešu pianiste Goda Gedvilaite un citi pasaulē zināmi mākslinieki.

Līdz šim nebijis notikums Pianisma zvaigžņu festivālā šogad ir franču džeza koncerts, kurā uzstāsies Francijas mūziķi Batists Trotiņons un viņa ansamblis kopā ar solisti Žannu Adedu. Unikāls tas būs ar to, ka franču džezs Pianisma zvaigžņu festivālā tiks atskaņots pirmo reizi.

Mūzikas cienītāji festivāla laikā režisores Rūtas Celmas-Kello filmā “Brāmss un kazas piens” varēs uzzināt, kur starptautiski iemīļotais pianists Vestards Šimkus rod šo dievišķo enerģiju, ko tik dāsni, reizēm ik vakaru, sniedz saviem klausītājiem? “Atbildi meklējām četru gadu garumā, sekojot pianista mīlestībai pret dabu un dzīvei meža malā dzimtajās lauku mājās “Vecmokās” četros gadalaikos. Četru gadu garumā sekojot koncertos un mēģinājumos Rīgā, Berlīnē, Madonā, Barselonā, Liepājā, Londonā un Bilbao. Neakcentējot galapunktu ģeogrāfiju, bet gan pianista pilnīgo atdevi mūzikai,” atklāj filmas režisore.

Šogad festivālā būs divi atklāšanas koncerti – pirmais 22. aprīlī Lietuvā, Klaipēdas koncertzālē. Tāpat būs divi koncerti “Vācu kamermūzikas pērles” – otrais izskanēs 26. aprīlī Rundāles pilī.

Savulaik starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas norisinās kopš 1993. gada, aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Tagad tas kļuvis ne tikai par nozīmīgāko gada kultūras sarīkojumu Liepājā, bet arī iekarojis Latvijas profesionāli un mākslinieciski augstvērtīga un prestiža mūzikas festivāla statusu. Satura ziņā festivāls ir unikāls visā Baltijas reģionā.

Varbūt noder!!


23. IV 17.00 Liepājā Graudu ielas koncertzālē kinoseanss “Brāmss un kazas piens”

23. IV 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā festivāla atklāšanas koncerts

24. IV 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā “Vācu kamermūzikas pērles”

25. IV 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā franču džezs

26. IV 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Pianisma ikonas

27. IV.12.00 Liepājā Graudu ielas koncertzālē – Rīta taustiņspēles bērniem

27. IV 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā festivāla noslēguma koncerts

Biļetes var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+