Dabā
Zaļā dzīvošana

Liepājas pludmalē izskalots kārtējais zvejas upuris – beigts ronis0


Ilustratīvs foto. Ronis Rīgas zoodārzā.
Ilustratīvs foto. Ronis Rīgas zoodārzā.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Liepājas pludmalē iepretim piemineklim bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem laikraksta “Kurzemes Vārds” pārstāvji vakar, 6.decembrī, pamanīja beigtu roni, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts Valdis Pilāts, aplūkojot beigtā dzīvnieka foto, spriež, ka pludmalē atrastais ir pieaudzis ronis, kas, visticamāk, izskalots pirms vairākām dienām, jo ķermenis daļēji apputināts ar smiltīm.

Lai gan dzīvniekam bija asiņaina galva, eksperts uzskata, ka krastā ronis izskalots jau miris,

un tur to, iespējams, knābājuši putni.

Šim gadalaikam nav raksturīgi mūsu piekrastē redzēt izskalotus dzīvus roņus, parasti tas notiek pavasarī, kad, iestājoties siltam laikam, liedagā atrod roņu mazuļus, tā “Kurzemes Vārdam” skaidroja Pilāts.

“Domāju, ka ronis gājis bojā kādā zvejas ierīcē. Visbiežāk šie dzīvnieki noslīkst, sapinoties tīklos un murdos,” pauda eksperts. Viņš norādīja, ka, pēc neoficiālām ziņām, ik gadu Latvijas piekrastē šī iemesla dēļ iet bojā ap 300 roņu.

Saistītie raksti

Liepājas puses pludmalē atrastos beigtos roņus nogādājot dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds”, no kurienes tos tālāk ved utilizācijai uz Jelgavu.

Šonedēļ šis jau esot otrais jūras krastā Liepājā atrastais ronis, tā laikrakstam sacījusi patversmes vadītāja Nora Brūdere.

 

LA.lv