×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
8. jūlijs, 2017
Drukāt

Liepājas policijas priekšnieks: Pazudušā zēna lietu raksturo dīvainības, nesakritības un vienaldzība (12)

Valsts policijas fotoValsts policijas foto

Liepājā pazudušā zēna lietu raksturo dīvainības, nesakritības un vienaldzība, apritot nedēļai kopš zēna pazušanas, aģentūrai LETA atzina Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

Viņš pastāstīja, ka puika tiek meklēts visā Latvijā, tomēr pašlaik meklēšana koncentrējas Liepājā un tās apkārtnē. Policija speciāli izveidotajā e-pastā “puikaliepaja@iem.gov.lv” turpina saņemt videomateriālus, kas varētu būt saistīti ar pazudušo zēnu. Iedzīvotāju sniegtā informācija ir noderīga, un policija lūdz iedzīvotājus turpināt sniegt jebkādu pat vismazākās nozīmes informāciju, kas palīdzētu atrast zēnu un noskaidrot pazušanas apstākļus.

Meklēšana notiekot ar visdažādākajām metodēm. Ūdenslīdēji un bruņoto spēku helikopters tiek piesaistīti pēc vajadzības. Arī šodien virs Liepājas tiks izmantots helikopters. “Meklēšana koncentrējusies uz visu – ūdeni, sauszemi, ēku pagrabiem, jebkurām citām vietām,” norādīja Āva.

Lai arī zēna pazušanas lietas izmeklēšanā policijai šobrīd ir divas galvenās versijas – ar viņu noticis nelaimes gadījums vai arī puika kļuvis par nozieguma upuri, Āva norādīja, ka ir vēl citas versijas, piemēram, puika ar sabiedrisko transportu varēja aizbraukt uz citu Latvijas vietu. “Baumu līmenī mums ir ļoti daudz informācijas, taču arī baumas tiek pārbaudītas, jo jāstrādā ar jebkādu informāciju. Lai arī pieļaujam, ka noticis visļaunākais, ceram, ka nekas viņam nav noticis,” uzsvēra Āva.

“Šo lietu raksturo dīvainības, nesakritības un vienaldzība. Vienaldzību raksturo apstāklis, ka puika viens pats brīvi varēja pārvietoties sabiedriskajā transportā un pastaigāties pa ielām, bet neviens pieaugušais neliekas par to ne zinis. Tāpat vienaldzību raksturo zēna kaimiņi, kas publiski medijiem stāstījuši, ka bērna māte it kā situsi savus bērnus, tomēr policijai par to neziņoja. Jāsaprot, ka piecgadīgam bērnam nav pieaugušam cilvēkam raksturīgas loģikas un viņš pārvietojas haotiski,” norādīja Āva.

Āva uzsvēra, ka pašlaik Liepājā ir vadošie policijas un armijas speciālisti, kas cauru diennakti nodarbojas ar zēna meklēšanu. Āva arī pateicas visiem brīvprātīgajiem, kas pēc policijas aicinājuma piedalījās zēna meklēšanā. “Paužu milzīgu pateicību par viņu ieguldīto darbu, jo šobrīd Liepājā nav neviens nepārbaudīts krūms vai kakts. Ļoti novērtējam, ka iedzīvotāji turpina palīdzēt, sniedzot informāciju policijai,” uzsvēra Āva.

Valsts policija paziņojumā presei informēja, ka vakar policija saņēma vairākus telefona zvanus no iedzīvotājiem par to, ka uz ielas, sabiedriskajā transportā un citviet ir redzēti zēni, kuri pēc pazīmēm varētu būt bezvēsts pazudušais Ivans Berladins. Šīs personas gan par redzēto nereti ziņojušas policijai daudz vēlāk, nevis brīdī, kad redzējušas bērnu.

Izmeklēšanai ir informācija, ka zēns 1.jūlija rītā ap astoņiem Tosmarē iesēdās maršruta autobusā un aizbrauca Karostas virzienā. Bet pēc 20 minūtēm ar pilsētas maršruta mikroautobusu aizbrauca centra virzienā līdz Kuršu laukumam.

Izmeklēšanā oficiāli apstiprinātā informācija par pēdējo reizi, kad Ivans redzēts dzīvs ir sestdienā, 1.jūlijā, četros pēcpusdienā Spīdolas ielas rajonā, Liepājā. Ivans bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē. Kājās bijušas tumšas krāsas sporta bikses un basas kājas apautas sandalēs. Zem jakas iespējams sarkans krekliņš ar multeņu tēla Makvīna zīmējumu priekšpusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. kapec latvijas valsts kriminal policija izmeklejot noziegumu nestrada ka eiropas kriminal policija strada pie sada nozieguma aizdomas tur pirmos vis tuvakos …

 2. Es arī nesaprotu, kāpēc nepratina vecākus, kāpēc netiek minēts neviens vārds par bērna tēvu, ne jau vējš viņai to bērnu iepūta, taisni dusmas, cik stulbi var būt tie kas meklē…

 3. Ja zēns ir izkāpis Dubeņos, tad nav , ko brīnīties. Tipisks krievu miests. Tādi izveidoti padomju laikos daudzās vietās Latvijā- Anneniekos, pie Dobeles, pie Liepājs vairāki, pie Jelgavas utt. un tā joprojām. Tā apkārtne vien liecina, ka tur nekas labs nav gaidāms. Tiešām jālūdz Dievs, lai zēns atrastos dzīvs.

 4. Es redzeju puiku sapni, vins man krievu valoda teica , nas bilo 3_jewe 2 malcika ot 9-11 let i malcik 6_7 let on pokazal mesto gde eto, foto jestj pohoze na prud ivan bil v vode skazal skazite im pustj menja iwut v vode, ja plakala, son ocenj tjazelij,

 5. Policijai jau uzreiz vajadēja ņemt maza dēliņa mati pie rīkles, jo viņa visu zina kur atrodas viņas mazais puisēns.

 6. Sens izmeklētājs Atbildēt

  Ja policija pirmajā dienā nespējīga NOPIETNI (pat ar melu detektoru) nopratināt māti, kura par pazušanu ziņoja tikai nākamās dienas 1.jūlija plkst.15:00, pazudušā mazā zēna brāli, vecmammu, tad šodien 8.jūlijā tas ir kā ar dakšām smelt ūdeni … Pirmajās dienās Liepājas policijas Āva pat paziņoja, ka viņu NE-INTERESĒJOT ne vecāki, nekas tikai galvenais esot atrast zēnu… Tagad redzot savu sākotnējo aplamību, nu izveidota speciāla vietne, kur katrs var ziņot … Vai tad tiešām nepietieka ar Dobeles gadījumu pirms pāris gadiem, kur meklēja 10-gadīgu meiteni, kur pēc lielās meklēšanas burzmas pāriešas pilsētas CENTRĀ tikai NEJAUŠI bērni, kuri spēlēja paslēpes atrada meitenītes …nedzīvo ķemeni pārdesmi soļu attālumā no viņas dzīvesvietas…Vēl šodien neviens nav notiesāts par bērna slepkavību! Toreiz arī policija pat nebija apsekojusi meitenes dzīvesvietu …kur mita māte ar civilvīru, kas bija atsēdējis cietumā …

 7. varbūt maldos, bet paši Ivana vecāki man liekas aizdomīgi un varb….

 8. Jūs vēl esat pārliecināti par zēna eksistenci? Tik ilgi NEVAR mazs bērns būt vēl dzīvs!? Policija TIK ĻOTI CĪTĪGI UN PAŠAIZLIEDZĪGI STRĀDĀ, bet rezultāts nav pozitīvs. Vajag ĻOTI BARGI ŅEMT PRIEKŠĀ ZĒNA VECĀKUS PAR NOLAIDĪBU UN VARBŪT ARĪ CITĀM IZDARĪBĀM PRET BĒRNU…. Visi meklēšanas darbi maksā bargu naudu. Nav loģiski, ja tāds daudzums cilvēku un citu instanču meklē zēnu tik ilgu laiku un bez kaut kāda salmiņa, kur varētu pieķerties??? Bez tam starptautiskā meklēšana arī pagaidām nedod rezultātus?! Jau esmu teicis, ka mazais Ivans nav starp dzīvajiem un varbūt atrodas tur pat kaut kur tuvumā…PAR VISU TOMĒR GALVENĀ ATBILDĪBA IR VECĀKIEM??!!!!! CIK DZIRDU, TAD TIEK PRASĪTS NO VISIEM CITIEM, IZŅEMOT VIENALDZĪGOS VECĀKUS… KUR LOĢIKA??????????

 9. Infrasarkano staru (kas juut temperatuuru) instruments liidzeetu? Nakts laikaa, ja temperatuura noiet zem Celzija 37 graadiem?

 10. ne vins veikala bija — video noverošanā ,ne arī sis ,kas pie pieturas stāv nav viņš —– BERNI VISI LIIDZIIGI IZSKATAAS

 11. būtu priecīgs, ja arī tu pazustu uz neatrašanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+