×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Liepājas pusmaratona uzvarētāja dzīvībai briesmas nedraud; viņš strauji atveseļojas

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Liepājas pusmaratona uzvarētājs Jānis Višķers, kuru pēc sacensībām smagā stāvoklī nogādāja slimnīcā, ir pārvests uz Rīgu, un viņš pašlaik ārstējas Latvijas Olimpiskās vienības sporta ārstu uzraudzībā. Puiša dzīvībai briesmas nedraud, un viņš strauji atveseļojas, portālu “LA.lv” informēja sacensību rīkotāji.

“No ārstēšanās Liepājā es atteicos labprātīgi un devos uz Rīgu. Lai gan vēl esmu pie sistēmas, mans veselības stāvoklis ir uzlabojies, jūtos daudz labāk,” telefonsarunā pastāstīja 25 gadus vecais sportists ar 10 gadu skriešanas pieredzi.

Pašlaik ārsti turpina izmeklējumus, lai noskaidrotu pacienta iekšējo orgānu stāvokli.

21 kilometra skrējienam Višķers esot bijis atbilstoši sagatavojies gan fiziskā, gan ekipējuma ziņā, kā arī uzņēmis šķidrumu trasē visos pieejamajos dzirdināšanas punktos.

Tomēr pie vainas, visticamāk, bija ļoti karstais un sutīgais laiks, kura dēļ organismā lielās fiziskās slodzes dēļ notika strauja atūdeņošanās jeb dehidrācija.

“Skrējiena laikā nebija viegli, taču nekādas īpašas problēmas man nebija. Slikti palika tieši finišā, kad organisms bija atslābis,” atklāja sportists.

Viņš pauda cerību, ka ar ārstu palīdzību jau drīzumā atkal būs vesels. Vaicāts, vai notikušais viņu varētu nākotnē atturēt no dalības dažādos sportiskos pasākumos, jaunais vīrietis atbildēja noliedzoši.

Telefonsarunā viņš uzsvēra, ka vēlas pateikt sevišķu paldies cilvēkiem, kas uzreiz pēc notikušā centās sniegt palīdzību un bija blakus. “Sirsnīga pateicība manam draugam Emīlam Brokam un manai mīļotajai sievietei Santai Matulei. Viņa ir kopā ar mani arī pašlaik, un Santas rūpes pavisam noteikti ļaus man ātrāk tikt uz kājām,” pauda sportists.
Višķers “Liepājas pusmaratonā” uzvaras laurus plūca, pieveicot 21 kilometru 1 stundā, 12 minūtēs un 12 sekundēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+