Sports
Motoru sports

Liepājas rallijs nākamajā gadā notiks jau maijā0


Liepājas rallijs pēdējos trīs gadus ir noticis rudenī, bet nākamgad tiks aizvadīts jau maijā braucējiem un skatītājiem ļaujot izbaudīt jaunas sajūtas.
Liepājas rallijs pēdējos trīs gadus ir noticis rudenī, bet nākamgad tiks aizvadīts jau maijā braucējiem un skatītājiem ļaujot izbaudīt jaunas sajūtas.
Foto: FIAERC.com

Populārais Liepājas rallijs, kas sešus gadus pēc kārtas bijis arī viens no Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posmiem, nākamajā gadā notiks maijā nevis rudenī.

Arī 2019.gada sezonā Liepājas rallijs būs viens no ERČ posmiem. Sezona martā sāksies ar Azoru salu ralliju, maija sākumā otrais etaps notiks Kanāriju salās, savukārt no 24. līdz 26. maijam trešais posms tiks aizvadīts Liepājā un tās apkārtnē.

Ja pirmos trīs gadus (2013.-2015.) ERČ posms Latvijā tika rīkots ziemā, tad pēdējos trīs gados (2016.-2018.) tas notika rudenī, jo 2016.gadā sacensības nepiemērotu laika apstākļu dēļ ziemā nevarēja aizvadīt.

Tagad Liepājas ralliju sagaida vērienīgas pārmaiņas.

“Teikšu kā ir, beidzot tas ir noticis. Jau no pirmās dienas, kad uzsākām sarunas par dalību Eiropas čempionātā, klusībā cerējām, ka kādu dienu “Rally Liepāja” notiks vasaras sezonā – laikā, kad mūsu izmantotie ceļu posmi dalībniekiem sagādā vissarežģītākos izaicinājumus un visgrūtākos pārbaudījumus,” saka “RA Events” un “Rally Liepāja” direktors Raimonds Strokšs.

“Prieks, ka nākamgad uzņemsim arī FIA ERČ Junioru čempionāta dalībniekus, kas parūpēsies, lai Liepājā ierastos ne vien pieredzējušie rallija piloti, bet arī jaunie un talantīgie, par kuriem dzirdēsim jau pavisam tuvā nākotnē. Lai gan ar laika apstākļiem nekad neko nevar zināt, domāju, ka pēc ziemā pieredzētā sala un rudens lietavām, arī mūsu skatītāji krietni priecāsies uzzinot, ka sacensības nu notiks gada siltajā laikā,” turpina Strokšs.

“Raugoties no sacensību sarīkošanas viedokļa, rallija norise pavasarī ļaus ieviest vairākus līdz šim tehniski neiespējamus jaunums. Ceru, ka izdosies ieplānotais, un “Rally Liepāja” nākamgad spēs pārsteigt. Šobrīd 2019. gads ir pēdējais līguma gads ar “Eurosport Events” par Eiropas čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tāpēc savu darbu darīsim tā, lai no savas puses būtu izdarījuši maksimumu, un lai arī turpmāk mūsu partneri mums uzticētu sarīkot starptautiski tik nozīmīgu autosporta pasākumu,” piebilst sacensību rīkotājs.

1953. gadā dibinātā ERČ čempionātā nākamajā sezonā būs astoņi posmi. Bez sacensībām Portugālē, Spānijā un Latvijā, ralisti sacentīsies arī Polijā, Itālijā, Čehijā, Kiprā un Ungārijā.

Salīdzinot ar šo sezonu, ekipāžām vairs nebūs jādodas uz Grieķiju, kur notiek Akropoles rallijs, tikmēr jauni izaicinājumi sagaidāmi pašā sezonas izskaņā, jo novembra sākumā ERC posms risināsies Ungārijā.

Saistītie raksti

“Esmu ļoti priecīgs, ka 2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta provizoriskajā kalendārā iekļauti astoņi posmi – skaits, par ko jau šogad esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem. Turklāt izdevies arī izveidot sabalansētu kalendāru gan laika ziņā, katram no posmiem notiekot ar trīs līdz sešu nedēļu atstatumu, gan segumu ziņā, pa asfalta un grunts ceļiem notiekot pa četriem rallijiem,” tā saka FIA ERČ koordinators Žans Batiste-Lē.

Šogad par Eiropas čempionu “Junior U27” ieskaitē un par ERČ3 klases uzvarētāju kļuva latvieši Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

LA.lv