×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts “Budapešta – Vīne – Liepāja”

Foto - LETAFoto - LETA

18.janvārī plkst.19:00 Liepājas Latviešu biedrības namā ar koncertu “Budapešta – Vīne – Liepāja” Liepājas Simfoniskais orķestris aizsāks koncertu ciklu “Dzintara skaņas zvaigznājs”, šajā reizē piedāvājot Andra Vecumnieka dinamisko Vijolkoncertu Liepājas Simfoniskā orķestra pirmās vijoles Ilzes Zariņas izpildījumā.

Jauno gadu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) iesāk ar jaunu koncertciklu, kas trīs koncertos izskanēs līdz koncertsezonas beigām, turpinājumam sekojot jau nākamajā sezonā. Vēl novembrī LSO vadītājs Uldis Lipskis pauda: “Savus talantus mēs diemžēl izceļam reti, taču šajā sezonā plānojam klausītājiem parādīt vairākus lieliskus mūziķus no mūsu pašu orķestrantu vidus.” 18.janvārī klausītāji dzirdēs vijolnieci Ilzi Zariņu, martā Gliera koncertu mežragam atskaņos mežragu grupas koncertmeistars Ingus Novicāns, savukārt aprīlī tā būs sitaminstrumentu grupas koncertmeistare Elīna Endzele ar Riharda Dubras koncertu marimbai.

Andra Vecumnieka 1996.gadā tapušais Vijolkoncerts, ko komponists savulaik veltījis Ilzes Zariņas tēvam – izcilajam vijolniekam Valdim Zariņam, skanēs jau trešajā tā versijā, un trešo reizi koncertu izpildīs tieši Ilze Zariņa. Andris Vecumnieks ir gandarīts, ka “Ilze ir apņēmusies tikt galā ar ļoti virtuozo un pat fiziski nogurdinošo, milzum izturību prasošo solo vijoles partiju. Viņas apbrīnojamā profesionālā meistarība ir jebkura vissarežģītākā skaņdarba veiksmīgas interpretācijas pamats un garants.”

Vijolniece Ilze Zariņa stāsta: “Koncerts ir ļoti interesants no uzbūves viedokļa, veidots ar mūsdienām netipiskiem kompozīcijas paņēmieniem. Šāda tipa koncertu iepriekš nebiju ne dzirdējusi, ne spēlējusi. Tas joprojām ir milzīga apjoma koncerts, kaut esam to kopā ar komponistu krietni saīsinājuši; pirmajā redakcijā tas bija stundu un 15 minūtes garš. Netipiski ir arī tas, cik liela nozīme šajā vijolkoncertā ir orķestrim – ir plašas un apjomīgas orķestra starpspēles, kas rada tiešām grandiozu iespaidu. Koncertā liela nozīme ir dinamikai un attīstībai. Atceros no iepriekšējām reizēm, ka publika bija pārsteigta, ka šis ir koncerts, kas atstāj iespaidu. Tā tiešām ir mūzika, kas aizrauj. Tas nav modernisms, tas nav nekas absolūti avangardisks, tāpēc nav jābaidās, ka nesapratīs.”

Koncerta “Budapešta – Vīne – Liepāja” programmā skanēs arī ungāru komponista Zoltāna Kodāja skaņdarbs “Galāntas ciema dejas” un populārākā no Ferenca Lista simfoniskajām poēmām “Prelīdes”, kuras marša fināla fanfaru motīvs II Pasaules kara laikā bija padarīts par Vērmahta radio ziņojumu, kā arī kinohroniku “Die Deutsche Wochenschau” galveno tēmu. Pie LSO diriģenta pults – Andris Vecumnieks.

Biļetes uz koncertu var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs.

Plašāku informāciju par koncerta solisti un diriģentu, kā arī citiem LSO koncertiem meklējiet orķestra mājas lapā www.lso.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+