×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Liepājas Simfoniskais orķestris atklās bagātu sezonu


Foto - LETAFoto - LETA

12. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atklās jauno koncertsezonu. Programmā “Bēthovens un Liepājas koncerts” skanēs vijolnieces Ilzes Zariņas solo. Šo koncertprogrammu 13. septembrī orķestris atskaņos arī Rundāles pilī koncertcikla “Liepājas skaņas Rundāles pilī” ietvaros.

Liepājas Simfoniskais orķestris jauno sezonu sāk gana vērienīgi. Unikālā sezonas atklāšanas programma no 23. līdz 26. septembrim apceļos arī Latviju, piestājot Rundālē, Daugavpilī, Madonā, Jelgavā un Cēsīs. Līdztekus Vīnes klasikas un romantisma ģēniju opusiem sezonas atklāšanas koncertos klausītāju ausis un sirdis skars latviešu komponista – jubilāra Viļņa Šmīdberga jaundarbs “Astotais Liepājas koncerts vijolei un orķestrim”, kas tapis īpaši Ilzes Zariņas – LSO pirmās vijoles solo – sniegumam.

Ilze Zariņa no 1996. līdz 1997. gadam strādājusi Bergenas simfoniskajā orķestrī Norvēģijā. Atgriežoties Latvijā, uzaicināta par koncertmeistari orķestrī “Rīgas kamermūziķi” un paralēli laiku pa laikam pildījusi koncertmeistares pienākumus arī LSO, kur pastāvīgi strādā kopš 2007. gada. Muzicējusi arī Rīgas Festivāla orķestra un kamerorķestra “Kremerata Baltica” sastāvos. Jau kopš skolas gadiem vijolniece kā soliste uzstājusies ar teju visiem Latvijas galvenajiem orķestriem. Mūziķe saņēmusi “Latvijas Lielo mūzikas balvu 2011” par izcilu koncertmeistares darbu Liepājas Simfoniskajā orķestrī, bet 2009. gadā Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla laikā mūziķe saņēma Latvijas Krājbankas balvu par ieguldījumu darbā ar LSO.

“Ideja radīt vijoļkoncertu komponistam bijusi jau vairākus gadu desmitus, un Liepājas Simfoniskā orķestra piedāvājums radīt koncertu izcilajai latviešu vijolniecei, Lielās mūzikas balvas laureātei Ilzei Zariņai ir ļāvis šo sapni piepildīt,” uzskata LSO direktors Uldis Lipskis.

Koncertā dzirdēsim arī Fēliksa Mendelszona-Bartoldi koncertuvertīru “Hebridu salas” (“Fingala ala”), bet koncerta programmu vainagos Ludviga van Bēthovena leģendārā trešā jeb Heroiskā simfonija. “Ir vērts vēlreiz sastapties ar šo populāro mūziku tieši maestro Atvara Lakstīgalas lasījumā,” saka orķestra pārstāve Liena Dāvida. “Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas studijas pie Eiropā atzīta vācu profesora Luca Kēlera un spilgtais L. van Bēthovena 5. simfonijas lasījums Liepājā 2013. gadā vedina domāt, ka mūs šajā programmā gaida patiesi augstvērtīgs mūzikas baudījums.”

Kā vēsta L. Dāvina, jaunajā sezonā LSO dosies ne tikai četru koncertu turnejā Latvijas pilsētās, bet uzstāsies arī ārpus mūsu zemes robežām. Jau decembrī orķestris ieplānojis doties Āzijas tūrē. No 20. decembra LSO sniegs desmit koncertus Ķīnas pilsētās. “Ja iecerētais izdosies, tad pēc Ķīnas LSO dosies tūrē Indijā, sniedzot piecus koncertus,” atklāj orķestra pārstāve.

Šajā sezonā orķestrim padomā arī vairāku jaunu skaņas ierakstu veikšana. “LSO sadarbojas ar vairākām ierakstu kompānijām, no kurām viena ir “Odradek Records”. Ja visi darbi un ieraksti notiks tikpat raiti kā šobrīd, tad drīzumā gaidāmi jau četri jauni kompaktdiski,” vēsta L. Dāvida.

Varbūt noder


Liepājas Simfoniskā orķestra koncertturneja “Bēthovens un Liepājas koncerts”:


12. IX 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

13. IX 17.00 Rundāles pils Baltajā zālē

23. IX 18.00 Jelgavas kultūras namā

24. IX 18.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+