×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2016
Drukāt

Liepājas smiltīs ātrākie Rupeiks/Liepiņš un Meņģelis

foto - Jānis Pastarsfoto - Jānis Pastars

Liepājas “Laumas” mototrasē tika aizvadīts Latvijas čempionāta pirmais posms motokrosā ekipāžu un kvadraciklu klasēs.
Sezonas pirmās sacensības smilšainajā “Laumas” trasē bija pavasara vēstnesis, ka ekipāžu klasei krustu pāri vēl nevilksim. Sacensībām bija pieteikušās 21 komanda, deviņas no Latvijas. Trasē atkal brauca Māris Rupeiks un Jānis Daiders, abi vēl pavisam nesenā pagātnē pasaules čempionata pirmā piecnieka braucēji. Klāt bija igauņi un lietuvieši, kas šajā klasē sola sīvas cīņas visas sezonas garumā.
Par pirmā posma uzvarētājiem kļuva Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš. Pirmajā braucienā viņi izcīnīja pārliecinošu uzvaru, otrā vietas ieguvējus Jāni Daideru un Aigaru Reimandovu apsteidzot par 20 sekundēm. Otro braucienu abas mūsu labākās ekipāžas braucienu sāka tikai pirmā desmita beigās, Liepājas trasē nav daudz apdzīšanas iespēju un tādēļ līdz igauņu priekšgalam izlauzties neizdevās. Rupeiks/Liepiņš finišu sasniedza trešie, ar ko šoreiz pietika, lai izcīnītu pirmo vietu Liepājas posmā. Daideram/Reimandovam braucienā sestā, posmā trešā vieta. Trešā labākā Latvijas ekipāža, gaujienieši Jānis un Pēteris Jegorovi, divu braucienu summā izcīnīja devīto vietu.
Kvadraciklu klasē par Liepājas posma uzvarētāju kļuva Eiropas čempions Edgars Meņģelis, lai gan pirmajā braucienā piekāpās igaunim Kevinam Sāram. Meņģeļa sezonas plānos ir ne tikai aizstāvēt Eiropas čempiona titulu, arī pacīnīties par uzvaru spēcīagjā Francijas čempionātā.
Latvijas čempionāts ekipažu un kvadru klasē šogad notiks atsevišķi no solo klašu posmiem un citās trasēs. Jaudīgāko klašu braucēji cīņu par ieskaites punktiem turpinās 28. maijā Gulbenē, 18. jūnijā Ķegumā, 24. jūlijā Viļakā, 27. augustā Siguldā un 17. septembrī Mazsalacā.

LATVIJAS ČEMPIONĀTA 1. POSMS LIEPĀJĀ
Ekipāžas.
1. M. Rupeiks/K. Liepiņš 45 (vietas braucienos – 1., 3.), 2. K. Variks/M. Mīls (Igaunija) 37 (9., 1.), 3. J. Daiders/A. Reimandovs 37 (2., 6.), 4. L. Variakojis/R. Kišūns (Lietuva) 34 (3., 7.), 5. G. Gordejevs/K. Kivaste (Igaunija) 33 (10., 2.).
Kvadri. 1. Edgars Meņģelis 47 (vietas braucienos 2., 1.), 2. Kevins Sārs (Igaunija) 47 (1., 2.), 3. Prīts Jarvlo (Igaunija) 38 (4., 3.), 4. Kārlis Bole 34 (5., 4.), 5. Raivis Sootee 34 (3., 7.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+