×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles pamati nostiprināti (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nodibinājuma "Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds" vadītāja Kristīne Liepa ir gandarīta par projekta ietvaros paveiktajiem darbiem.

Būvvaldes pieņemšanas komisija ceturtdien, 3. aprīlī, ekspluatācijā pieņēma Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pamatu pastiprināšanas projekta darbus, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Tagad ir apturēts pamatu sēšanās process, kas ilgus gadus bija šīs kultūrvēsturiskās būves bojāšanās viens no galvenajiem cēloņiem. Tagad ir nodrošināti apstākļi ēkas tālākajai pastāvēšanai, draudzes kalpošanai, ērģeļmūzikas koncertiem un citām baznīcas kā Liepājas bīskapa katedrāles funkcijām,” gandarīta par paveikto ir pasūtītāju pārstāve Kristīne Liepa.

Laika posmā no 2012. gada decembra pamata sienu un baznīcas kolonnu apakšā iestrādāti 446 tā sauktie injekcijas pāļi deviņu metru dziļumā un 24 pāļi – četru metru dziļumā. Tie ierīkoti gan pamatu iekšpusē, gan ārpusē, kā arī četrās vietās pa katras kolonas kontūru. Daži pāļi ierīkoti arī no pagraba grīdas līmeņa. Pāļu urbšana, urbuma vietas aizpildīšana ar cementa masu un metāla armatūru veikta pēc tehnoloģijas, kas nerada vibrāciju.

Pagrabā veikta arī mūra pilastru stiprināšana ar metāla režģa aptveri un bultskrūvēm, rūpīgi aizpildītas velvju un sienu plaisas.

Darbu gaitā viena no arhitektu un pasūtītāju prasībām bija nodrošināt maksimālu interjera, kā arī esošo inženierkomunikāciju saglabāšanu. Šīs prasības tika ievērotas, vienlaikus nodrošinot arī dievkalpojumu norisi.

Atsedzot pamatus un grīdas baznīcas iekšpusē, atklājās, ka apakšā iemeties brants (īstā mājas sēne), kas nodara pamatīgus postījumus sienām, velvēm, koka konstrukcijām.

Lai apkarotu šo bioloģisko ēkas ienaidnieku, tika pieņemts lēmums izdarīt labojumus tehniskajā projektā un veikt papildu pasākumus. Gadu desmitos ap baznīcu sakrājies zemes kultūrslānis neļāva žūt mūriem un velvēm, veicinot branta attīstību un koka trupēšanu.

Pamatu stiprināšana un papildu darbi veikti ES ERAF līdzfinansētā projekta “Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ēkas konstruktīvās noturības saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla paaugstināšana” ietvaros.

Minētais projekts paredz arī jumta renovāciju un vides pieejamības risinājumu ieviešanu, kas šobrīd vēl turpinās. Projekta aktivitātēm noslēguma termiņš ir šā gada 2014. gada augusts.

Pamatu stiprināšanas kopējās izmaksas (pēc pasūtītāja apliecinājuma) EUR 449 574,76 (LVL 315 962,94), no šīs summas pusi sedz Eiropa. Pārējo naudu draudze piesaistījusi ziedojumu veidā, uzrunājot atbalstītājus gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Arī Liepājas pašvaldība 2011. gada septembrī baznīcas atjaunošanai ir piešķīrusi līdzekļus – 56 914,80 EUR (LVL 40 000) apmērā.

Veikto būvdarbu garantijas termiņš ir pieci gadi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patīkama ziņa ar neiztrūkstošo (Latvijā) darvas karoti: “veikto būvdarbu garantijas termiņš ir pieci gadi”.(!!!) Kas tad tas par “garantijas termiņu” tādas vērtības kultūras piemineklim?!

Draugiem Facebook Twitter Google+