×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumos ievieš ieejas maksu

te453

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumos no šī gada janvāra saskaņā ar Liepājas domes lēmumu ieviesta ieejas maksa, informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Līdz šim visus centra pasākumus bija iespējams apmeklēt bez maksas, tomēr ne visas kvalitatīva un mākslinieciski augstvērtīga sarīkojuma organizēšanas izmaksas ir iespējams nodrošināt tikai ar pašvaldības piešķirtajiem naudas līdzekļiem, skaidroja pašvaldības iestādē.

Lai nodrošinātu papildu finanšu līdzekļu piesaisti, kas sekmētu 27 dažādu žanru kolektīvu radošo un saimniecisko iniciatīvu, Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra administrācija sadarbībā ar kolektīvu vadītājiem jau kopš 2012. gada janvāra piedāvā māksliniecisko kolektīvu sagatavotās programmas citu pasākumu rīkotāju organizētajos pasākumos, kā arī dažādu tautu tērpu, kostīmu un aksesuāru nomu. Noteikta arī dalības maksa bērnu un citu radošo maksas kolektīvu dalībniekiem.

Iestādes darbinieki cer, ka no janvāra jaunieviesto ieejas maksu viena lata apmērā apmeklētāji uztvers vairāk kā ziedojumu, kas palīdzēs “īstenot kādu pārdrošāku radošu ideju”.

Bezmaksas ieeja sarīkojumos tiek piemērota pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem bāreņiem un 1. un 2.grupas invalīdiem.

Ieejas maksa netiks piemērota valsts svētku, piemiņas dienu, tradicionālo gadskārtu svētku un svinamo dienu pasākumiem, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu un to māksliniecisko vadītāju jubileju sarīkojumiem, kā arī dažādu žanru amatiermākslas kolektīvu skatēm.

Pirmie sarīkojumi, uz kuriem būs nepieciešama ieejas biļete, ir amatierteātru izrādes šīs nedēļas nogalē Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē, kamerzālē un Liepājas Leļļu teātrī.

Biļetes uz iestādes organizētajiem sarīkojumiem varēs iegādāties gan iepriekšpārdošanā Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, tirdzniecības centra “Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā, kā arī stundu pirms sarīkojuma tā norises vietā.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centrs”, kuras darbības mērķis ir piedāvāt daudzveidīgus un kvalitatīvus kultūras pakalpojumus Liepājā, nodrošināt nacionālās un vietējās kultūras vērtību un tradīciju pārmantošanu, kā arī veidot un uzturēt labvēlīgu kultūrvidi sabiedrības jaunradei un sociālajai līdzdalībai, ik gadu organizē vairāk kā 60 kultūras norises – koncertus, izrādes, izstādes, festivālus, kuros kopā ar iestādes radošajiem kolektīviem piedalījušies arī Latvijā zināmi un atzīti mākslinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+