×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Liepājas teātra 107. sezonas spēlētākā izrāde – “Sprīdītis” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Katru gadu pirms došanās atvaļinājumā Liepājas teātra darbinieki pulcējas kopsapulcē, kurā tiek izanalizēti aizvadītās sezonas rezultāti – noskaidrotas spēlētākās izrādes, nodarbinātākie aktieri, atzīmēti labie darbi, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Ieskaitot viesizrādes gan Latvijā, gan ārvalstīs, šosezon nospēlētas gandrīz 200 izrādes, savukārt skatītāju skaits sasniedzis 85 000 – teju par 10 000 vairāk nekā iepriekšējā sezonā.

Visvairāk tikusi spēlēta izrāde bērniem “Sprīdītis” (režisors Valdis Lūriņš) – kopumā 20 reizes. Tai pa pēdām seko muzikālā leģenda “Piafa” Lauras Grozas-Ķiberes režijā – 19 reizes, savukārt trešo vietu ieņem Dž.Dž.Džilindžera iestudētais mūzikls “Pūt, vējiņi!”, kas rādīts 16 reizes.

107. sezonas nodarbinātākais aktieris ir Kaspars Kārkliņš, kurš nospēlējis 137 izrādes un piedalījies sešos jauniestudējumos. Vēl vairāk par simt izrādēm nospēlējuši arī aktieri Everita Pjata (132), Gatis Maliks (131), Laura Jeruma (129), Mārtiņš Kalita (122), Anete Berķe un Rolands Beķeris (abi pa 116), Edgars Ozoliņš un Signe Ruicēna (abi pa 106), Sandis Pēcis (102) un Agnese Jēkabsone, kura piedalījusies 101 izrādē.

Šī sezona īpaši veiksmīga ir bijusi izrādes “Stavangera” (Pulp People) ansamblim. Iestudējums saņēma ne tikai “Spēlmaņu nakts” balvu kā labākā izrāde (balva tika arī tās režisoram Konstantīnam Bogomolovam), bet maijā viesojās arī divos festivālos – Wiener Festwochen Vīnē un Kontakt 2014 Toruņā, kur ieguva 2. vietu.

Pašlaik Liepājas teātra repertuārā ir 19 iestudējumi. Vecākie – izrādes “Sniegbaltītes skola” un “Viss par vīriešiem” – tiek spēlēti jau kopš 2007. gada.

Savu 108. sezonu Liepājas teātris atklās 12. septembrī ar Raiņa lugas “Indulis un Ārija” novatorisku iestudējumu – to kā dejas izrādi bez vārdiem iestudēs režisors un horeogrāfs no Krievijas – Sergejs Zemļanskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums, jo nicht vershtein Atbildēt

    Vai tiešām Raiņa “Induli un Āriju” iestudēs krievs?! Būtu vismaz ņēmis “Iļju Muromieti” – vismaz vārda pēc krievs…

Draugiem Facebook Twitter Google+