Kultūra
Teātris un kino

Liepājas teātra veiksmīgākā izrāde – “Precības” 16

Publicitātes foto

Skatītāju balsojumā par veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi aizvadītajā sezonā atzīta komēdija bez vārdiem “Precības”, ko pēc Nikolaja Gogoļa lugas iestudējis krievu režisors Sergejs Zemļanskis, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Otro vietu skatītāju balsojumā ieguvis režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudējums “Platonovs un viņa sievietes”, bet trešo – Alekseja Girbas veidotā izrāde “Vecās dāmas vizīte”.

Liepājas Kultūras pārvaldes organizētajā skatītāju aptaujā noskaidroti arī labākie Liepājas teātra aktieri aizvadītajā sezonā. Par labāko aktrisi atzīta Inese Kučinska, par labāko aktieri – Rolands Beķeris, par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Anete Berķe, bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Gatis Maliks.

Saistītie raksti

Šāda aptauja tika rīkota jau desmito gadu pēc kārtas, lai uzzinātu skatītāju viedokli par aizvadīto teātra sezonu. Balsojumā piedalījās gandrīz 600 skatītāju. Noskaidrojot uzvarētājus, tika ņemts vērā elektroniskais balsojums, balsojums teātrī un koncertzālē “Lielais dzintars”, kā arī četru teātra kritiķu viedoklis.

Savukārt jau nākamnedēļ savu vērtējumu par sezonu izteiks arī teātra kritiķi un eksperti, paziņojot šīs sezonas “Spēlmaņu nakts” nominācijas. Šogad teātru darbu vērtēja eksperti Silvija Radzobe, Edīte Tišheizere, Valda Čakare, Henrieta Verhoustinska un Atis Rozentāls.

LA.lv