×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Liepājas teātrī smieklīgs stāsts par izmisumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. aprīlī Liepājas teātris skatītājiem piedāvās amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas “LUV” iestudējumu. Šis ir režisora Dmitrija Petrenko pirmais iestudējums Liepājas teātrī. Luga “LUV” ir pamelna, nedaudz absurda komēdija, kurai režisors pats devis žanrisko apzīmējumu – smieklīgs stāsts par izmisumu.

Luga ir stāsts par trim cilvēkiem, kuru ceļi krustojas visai savdabīgā brīdī, kad viens no viņiem cenšas izdarīt pašnāvību, nolecot no tilta. Izrādes gaitā visi trīs veidos savdabīgu un nožēlojamu mīlas trijstūri un, par spīti savām nelaimēm, kļūs arvien smieklīgāki un smieklīgāki. Ja neesi laimīgs pats, vai maz vari būt laimīgs ar kādu citu? Par lugas varoņiem D. Petrenko teic: “Man liekas, ka šie trīs cilvēki un viņu attiecības ir ļoti precīza metafora laikam, kurā mēs dzīvojam. Mēs baidāmies pieņemt sevi, bet ļoti vēlamies, lai mūs pieņem citi. Viņi visi meklē glābēju otrā cilvēkā, nevis cenšas izglābties paši, tāpēc arī kļūst tik smieklīgi.”

Izrādē piedalās aktieri Inese Kučinska, Leons Leščinskis un Ēriks Vilsons. “Tā ir laime un bauda strādāt ar gudriem aktieriem, man ir ārkārtīgi svarīgi, ka mēs varam sarunāties. Materiālam ir sarežģīta struktūra, humors, veids, kādā tēli eksistē lugā, ir ļoti svarīgi uzķert pareizo noskaņojumu, tāpēc mēs to ilgi un pamatīgi analizējām. Man ir paveicies, ka aktieri lasa manas domas, saprot manas sajūtas par materiālu, starp mums izveidojusies ļoti cieša sazobe,” atklāj režisors.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Sintija Jēkabsone, horeogrāfs Modris Opelts un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, savukārt oriģinālmūziku radījis viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem Arturs Maskats.

Luga “LUV”, kas ir angļu valodā vārdu spēle no vārda “love” – mīlestība, sarakstīta 1964. gadā, ar to M. Šizgals debitēja Brodvejā un tika nominēts Tonija balvai kategorijās “Labākais lugas autors” un “Labākā luga”. 2016. gada novembrī, nosvinējis savu 90. dzimšanas dienu, autors devis atļauju lugas iestudējumam Liepājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+