Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
5. oktobris, 2015
Drukāt

Liepājas teātrī taps “nacionāls mūzikls” pēc “Purva bridēja” motīviem

Foto: LETAFoto: LETA

Liepājas teātrī sācies darbs pie jauna mūzikla, Rūdolfa Blaumaņa noveles “Purva bridējs” iestudējuma, kas savu pirmizrādi piedzīvos nākamās sezonas noslēgumā, 2017. gadā, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

“Kritika ir novērtējusi, ka “Pūt, vējiņi!” ir pirmais nacionālais mūzikls, tad “Purva bridējs” būs otrais nacionālais mūzikls,” sacīja Laukšteins.

Mūzikla radošā brigāde ir tā pati, kas izrādei “Pūt, vējiņi!”, un jaunā mūzikla komponists būs Kārlis Lācis. Galveno lomu tēlotājus Laukšteins vēl neatklāja, norādot, ka šajā jautājumā “pēdējais vārds būs jāsaka” komponistam.

“Tāpat kā biju iznēsājis ideju par izrādi “Pūt, vējiņi!”, par to, kas latviešiem ir tuvs un ar ko varētu sevi kaut kā identificēt, arī tie personāži, kas ir šajā darbā [“Purva bridējs”], ko Blaumanis ir radījis, ir ļoti tuvu latviešu mentalitātei – ar visiem plusiem un mīnusiem. Skatītāji, zālē sēžot, varēs klusībā sevi ar kādu identificēt,” sacīja Laukšteins.

Nākamā Liepājas teātrim ir jubilejas sezona – 110. Tā sāksies ar lielu iestudējumu, kurā darbosies visa teātra trupa, savukārt beigsies ar mūziklu “Purva bridējs”.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+