×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Liepājas teātrī top 21. gadsimta “Dekamerons”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātrī norit darbs pie režisora Dž.Dž.Džilindžera, kurš 25. aprīlī skatītājiem piedāvās pikantus stāstus “Dekamerons SPA stilā”, portālam LA.lv pavēstīja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde top pēc Fejas Veldones romāna motīviem, to tulkojis un dramatizējis pats režisors. Pašlaik teātrī notiek intensīvi mēģinājumi horeogrāfes Ingas Krasovskas vadībā.

Feja Veldone ir britu rakstniece un dramaturģe. Dzimusi 1931. gadā, joprojām aktīvi raksta jaunus darbus, pārsvarā romānus. Viņas darbi tiek pieskaitīti feminisma literatūrai. Romāns “Dekamerons SPA stilā” sarakstīts 2007. gadā un ne tikai nosaukumā, bet arī darba struktūrā vērojamas paralēles ar Bokačo 14. gadsimtā sarakstītajām novelēm, kurās, bēgot no mēra, kādā villā satiekas vairākas sievietes un vīrieši, kas, laika vilcināšanas nolūkā, stāsta pašu piedzīvotus stāstus par mīlestību, cilvēku gribasspēku u.tml. Arī Veldones romānā tieši stāsti veido darba struktūru. Tikai 21. gadsimtā sievietes bēgs nevis no slimības, bet stresa pilnās dzīves, kurā lielu lomu ieņem gan karjera, gan, protams, vīrieši.

Iestudējuma centrā būs sešas sievietes, kuras atveidos aktrises Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura un Signe Ruicēna. Viņas visas ieradīsies kādā prestižā SPA, lai, atpūšoties un tukšojot vienu šampanieša glāzi pēc otras, atklātu savas dzīves noslēpumus. Viņu vidū būs gan neiroķirurģe, kurai ir doktora grāds, bet kura nespēj satikt savu īsto vīrieti, gan lektore, kurai stresa gadījumā pulss sasniedz 200 sitienus minūtē.

Viņu stāstu varoņu, kā arī SPA apkalpojošā personāla lomās iejutīsies arī aktieri Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis un Sandis Pēcis.

Liepājas teātra skatuvi par SPA atpūtas zonu pārvērtīs scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+