×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Liepājas teātrim trūkst naudas jauniestudējumiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aina no godalgotās izrādes "Stavangera"

Liepājas teātrī jau tuvākajā laikā sāksies darbs pie nākamās sezonas jauniestudējumiem, taču teātrim trūkst naudas, “Rietumu radio” sacīja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Kā skaidro Laukšteins, pamata budžetā apstiprinātā pašvaldības dotācija ir tikpat liela, cik pagājušā gada sākumā, taču pērn teātrim tika piešķirti papildu līdzekļi, līdz ar to kopumā šogad Liepājas teātrim pietrūkst aptuveni 90 000 eiro.

“Aprīlī uz Liepāju brauc radošā komanda, lai iestudētu “Induli un Āriju”, kas būs diezgan apjomīgs darbs, taču teātrim naudas fiziski nav, līdz ar to es bāžu galvu cilpā, nezinot, kas būs,” sacīja Laukšteins.

Viena jauniestudējuma izveidošanas izmaksas ir ļoti atšķirīgas un atkarīgas no daudziem faktoriem, taču kvalitatīvu izrāžu veidošanai nepieciešams piesaistīt arī labus māksliniekus.

Daudzas teātra izrādes piesaista pilsētai arī ļoti daudz tūristu no citām pilsētām, kuri Liepājā ierodas tieši teātra izrāžu dēļ, sacīja Laukšteins.

Teātra direktors stāsta, ka vērsies arī Liepājas pilsētas domē ar lūgumu piešķirt papildu finansējumu, taču pagaidām apstiprinoša atbilde nav saņemta.

Kā liecina Liepājas pilsētas budžets 2014.gadam, kopējā pašvaldības dotācija Liepājas teātrim šogad ir 919 479 eiro.

Kā ziņots, par 2013.gadu Liepājas teātris ir saņēmis visas galvenās kultūras balvas, kādas Latvijā ir iespējamas, – “Stavangera” saņēma balvu par gada labāko izrādi “Spēlmaņu naktī”, “Dienas” kultūras balvu “Zelta kartupelis” saņēma Agnese Jēkabsone par Edītes Piafas lomas tēlojumu, savukārt izrāde “Piafa” ieguva balvu “Kilograms kultūras” nominācijā “Teātris”.

Vienlaikus teātris veicot pārrunas par dalību vairākos starptautiskos teātra un mākslas festivālos, sacīja Laukšteins, gan nenosaucot konkrētus festivālus, jo līgumi par piedalīšanos vēl nav parakstīti.

Zināms, ka maijā Liepājas teātris dosies uz Austriju, lai piedalītos prestižajā Vīnes festivālā “Wiener Festwochen”. Trīs vakarus pēc kārtas, no 23.maija līdz 25.maijam, festivāla apmeklētājiem būs iespējams noskatīties režisora Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi “Stavangera” (“Pulp People”).
“Wiener Festwochen”

Pēc festivāla Vīnē Liepājas teātris dosies uz Polijas pilsētu Toruņu, kur piedalīsies starptautiskajā teātra festivālā “Kontakt”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+