Mobilā versija
+4.6°C
Ziedonis
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
19. maijs, 2014
Drukāt

Liepājas teātris dodas viesizrādēs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau trešdien, 21. maijā, Liepājas teātra pārstāvji dosies uz Vīni, lai ar režisora Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi “Stavangera” (Pulp People)” piedalītos vienā no vecākajiem, kvalitatīvākajiem un lielākajiem Eiropas starptautiskajiem festivāliem “Wiener Festwochen”, atgādina Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde tiks spēlētā 23., 24. un 25. maijā, savukārt otrās dienas vakarā pēc izrādes teātra pārstāvji, K. Bogomolovs un māksliniece Larisa Lomakina piedalīsies diskusiju vakarā, kurā tiksies ar festivāla apmeklētājiem un stāstīs par iestudējumu un tā tapšanu.

Savukārt uzreiz pēc tam ceļš vēl nevedīs mājup, bet gan uz Toruņu (Polija), kur festivāla “Kontakt 2014” ietvaros 28. maijā tiks rādīta šī pati izrāde. Festivāls notiek reizi divos gados un tajā tiek rādītas interesantākās Eiropas izrādes, kas tapušas šajā laikā.

Gan Konstantīns Bogomolovs, gan izrāde 2012./2013. gada sezonā ieguva “Spēlmaņu nakts” balvas nominācijās “Gada teātra izrāde” un “Gada režisors”. Iestudējumu novērtēt varēja arī Maskavas skatītāji, kad 2013. gadā tas tika spēlēts Krievijas galvaspilsētā festivāla “Zelta maska” ietvaros.

Pašlaik turpinās pārrunas par izrādes “Stavangera” (Pulp People)” viesizrādēm ar citiem teātra festivāliem, stāsta Zanda Borga, – jau oktobrī izrāde tiks rādīta Minskā.

Iestudējums, izmantojot melnā humora elementus, bezkaislīgā un skarbā manierē atklāj 21. gadsimta cilvēkus un to cik vientuļi viņi ir kļuvuši. Tā centrā ir jauna sieviete Kristīne, kas dodas uz Stavangeru, lai satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Viņai ir apnicis gan vīrs, gan paralizētais vīratēvs, par kuru Kristīnei katru dienu jārūpējas. Taču arī Odam ir sava pagātne, no kuras nebūs iespējams izvairīties…

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+