×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Liepājas teātris līdz 2018. gadam cer uzbūvēt mazo zāli (3)

Foto - LetaFoto - Leta

Liepājas teātris līdz Latvijas 100 gadu jubilejai 2018. gadā cer uzbūvēt mazo zāli, intervijā “Rietumu Radio” sacīja teātra direktors Herberts Laukšteins.

“Ik pa brīdim tiek runāts, ka teātra mazā zāle varētu atrasties vienā vai otrā vietā, taču esmu uzņēmis tādu kursu, ka teātra mazajai zālei jābūt blakus teātrim. Jādzīvo zem viena jumta, vienās telpās,” sacīja Laukšteins, norādot, ka līdzās teātra ēkai atrodas pašvaldībai piederošs skvērs, līdz ar to problēmām ar zemes īpašumtiesībām nevajadzētu rasties.

Teātra direktors prognozē, ka mazās zāles būvniecība varētu izmaksāt aptuveni vienu miljonu latu, un projekta īstenošanai paredzēts piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Liepājas teātra lielās zāles ietilpība ir 468 vietas, savukārt visoptimālākais izmērs mazajai zālei būtu 200 vietas, sacīja Laukšteins.

“Mazā zāle, pirmkārt, ir ceļš uz teātri jaunajiem režisoriem, jo jebkurš eksperiments uz lielās skatuves ir ļoti jūtīgs teātra budžetam. Mazā zāle savukārt ir eksperimentu un marginālo iestudējumu vieta, kur var veidoties interesanti iestudējumi, kas varētu ieinteresēt festivālus un teātra profesionāļus,” sacīja Laukšteins.

Viņš arī norāda, ka Latvijā patlaban ir daudz jauno režisoru, kuri beiguši Latvijas Kultūras akadēmiju un stāv rindā, lai veidotu savas izrādes. “Diemžēl, man jāsaņem ļoti pārliecinoši argumenti, ka viņa darbs būs interesants, ja ne publikai, tad teātra profesionāļiem,” sacīja Laukšteins.

Kā ziņots, izrāžu apmeklējums Liepājas teātrī ir sasniedzis maksimumu, un 468 vietu lielā zāle gandrīz vienmēr tiek aizpildīta.

Liepājas teātris šogad “Spēlmaņu naktī” saņēmis trīs balvas – izrāde “Stavangera” tika atzīta par gada izrādi, tās režisors Konstantīns Bogomolovs kļuva par gada režisoru, bet Inga Krasovska atzīta par gada kustību mākslinieci.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. paga, bet teātrim taču bija mazā zāle. Atdota vai pārdota tika Zaharinam vai kam tur. Tagad tur privātīpašims

  2. dariet ko lietas labā Atbildēt

    Liepājas teātris parterī sedvietu rindas varētu izvietot retāk, jo izrādes laikā, ļoti grūti sēdēt, nav kur kājas novietot. Šķībi pabāzt zem priekšējās sēdekļu rindas, bet cik ilgi tā var nosēdēt.

  3. Vajaga izrādes sniegt sešas dienas nedēļā nevis trīs četras, tad būs vēl kur izplesties. Tā piemēram decembrī 31 diena, bet tikai 20 izrādes, turpretīm Rīgas krievu drāmai, kas pēc skatītāju zāles (500 vietas) līdzīga decembrī lielā zālē 39 (dienas un vakara).

Draugiem Facebook Twitter Google+