×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Liepājas teātris – Piafas varā


ReklāmfotoReklāmfoto

Liepājas teātris 107. sezonu atklāj ar vērienīgu muzikālu jauniestudējumu – režisore Laura Groza-Ķibere iestudē muzikālu dzīvesstāstu “Piafa”, kas vēsta par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīves un karjeras dramatisko ceļu. Titullomā – Liepājas teātra dziedošā aktrise Agnese Jēkabsone.


 

Agneses Jēkabsones aktrises un arī dziedātājas talants bijis pamanāms jau kopš viņas aktrises gaitu sākuma pirms pieciem gadiem, kad jaunā Klaipēdas universitātes aktieru kursa absolvente pievienojās Liepājas teātra aktieru pulkam. Režisori ātri vien uztvēra gan Agneses kolorīto aktierspēli, gan – viņas vokālās dotības. Pēdējā laika spilgtākās lomas – kaismīgā Zane Dž. Dž. Džilindžera iestudētajā Kārļa Lāča, Klāva Elsberga un Evitas Mamajas mūziklā “Pūt, vējiņi!”, kā arī kolorītā Bebene L. Gundara “Advents Silmačos”, par kurām saņemta 2011./2012. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada jaunā skatuves māksliniece”.

Iestudēt pēc Pemas Džemsas darba “Piafa” veidoto izrādi, režisori Lauru Grozu-Ķiberi iedvesmojusi tieši A. Jēkabsone. “Iepazīstot Liepājas teātra aktrisi Agnesi Jēkabsoni, nebija šaubu, ka viņa ar savu spēcīgo harismu, izteiktajām muzikālajām dotībām un īpatno faktūru ir īpaši piemērota Edītes Piafas tēlam,” teic režisore.

A. Jēkabsone atzīst – Edītes Piafas loma ir līdz šim “lielākā” loma viņas aktrises karjerā. Pusgada laikā Agnese ne tikai pilnīgi no nulles apguvusi franču valodu, noklausījusies milzum daudz Edītes Piafas dziesmu, bet arī “izbūrusies cauri” literatūras un kinematogrāfa liecību kalnam.

Aktrise smejas – pašlaik ne tikai liekoties gulēt un ceļoties ar Piafu, bet arī sapņos turpinot izdziedāt viņas sirdi plosošās dziesmas. “Izrādē tās skanēs franču valodā. Arī vairākas frāzes atstājām franciski – ļoti vēlamies saglabāt autentiskumu. Priecājos, ka ar režisori “peldam” vienā laivā un saprotamies no pusvārda. Abas esam iemīlējušas Piafu un viņas daiļradi, izjūtam dziļu cieņa un mīlestību pret šo dziedātāju. Šis būs sirdsdarbs no manis un Lauras. Esmu pilnīgi Piafas varā.”

Aktrise atklāj, sezonas pirmā izrāde būs tāda kā Piafas dzīve – trauksmaina, skarba un mīlestības pilna. “Pat ja iepriekš zināju Piafas dziesmas, viņas dzīvesstāsts, tāpat kā, iespējams, daļai skatītāju, man bija svešs. Nezināju, ka šīs spožās leģendas dzīve bijusi tik briesmīga, ka tajā bijis tik daudz apreibinošu vielu, tik daudz vīriešu. Bez drūmām notīm neiztikt, taču viņas dzīvi caurstrāvo mīlestība pret dziesmu, mūziku. Viņas dzīvē nebija romantisko, sentimentālo nošu, jo viņa bija ielas bērns.”

Izrādē A. Jēkabsone izspēlēs un izdziedās Piafas dzīvesstāstu no dziedātājas karjeras sākuma pagājušā gadsimta 30. gados līdz pat viņas nāves dienai.

Režisore radošajā grupā aicinājusi arī mūziķi un komponistu Kārli Auzānu, kurš iestudējumam veidojis muzikālo noformējumu, scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi. Lietuviešu kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva) skatuves tērpus radījusi Piafas askētisma garā. Izrādes horeogrāfe – Liene Grava.

Izrāde tapusi kā veltījums māksliniecei, jo tieši šogad aprit 50 gadi kopš viņas aiziešanas mūžībā.

 

VARBŪT NODER

Lomās: Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Būde, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš un Normunds Kalniņš.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+