×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Liepājas teātris uz Rīgu ved piecām “Spēlmaņu nakts” balvām nominētu izrādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātra viesizrāžu laikā 21. aprīlī plkst. 19 Dailes teātrī būs iespējams noskatīties režisora Dž.Dž.Džilindžera Liepājas teātrī iestudēto Bertolta Brehta traģikomēdiju ekspresionisma manierē “Sasodītais sarkanais mēness”, kas 2013./2014. gada sezonā saņēma piecas “Spēlmaņu nakts” nominācijas, arī nomināciju “Gada izrāde”, portālam LA.lv pastāstīja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Lugas darbība notiek kādā janvāra naktī, kad Anna (Anete Berķe) un Murks (Gatis Maliks) tikko paziņojuši par savu saderināšanos. Taču gaidāmās svinības izjauc Kraglera (Egons Dombrovskis) parādīšanās, kurš bijis Annas lielā mīlestība, taču pazudis uzreiz pēc kara un mājās nav bijis vairāk nekā četrus gadus. Viņa atgriešanās rada pamatīgu apjukumu ikvienā, liekot pārvērtēt gan jūtas, gan vērtības.

Pārējās lomās Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Kaspars Gods un Signe Ruicēna.

Raksturojot Anetes Berķes darbu Annas lomā, teātra kritiķe Silvija Radzobe savā recenzijā minējusi: “Aktrise pārvietojas pa skatuvi, galvu bailīgi ierāvusi plecos, viņas kustības un intonācijas – trauksmainas, saraustītas, skatieni (ārā pa logu) – bailes un šausmas pārraidoši. Rodas iespaids, ka Anna atrodas uz prāta un ārprāta robežas – tas ir ekspresionisma teātrim hrestomātiski aktuālais ekstātiskais stāvoklis.” Tieši par šo lomu aktrise saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu.

Pēckara atmosfēru uz skatuves radījis scenogrāfs Kristians Brekte, veidojot dzīvojamo istabu no daudziem finiera gabaliņiem, kas vienlīdz labi simbolizē gan saārdīto vidi, gan cilvēku dzīves, gan kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, veidojot aktieru tērpus atbilstoši 20 gadsimta 20. – 30. gadiem. Laikmetu iezīmē arī tā laika mūzika, kas kā vienmēr ir neatņemama sastāvdaļa Dž.Dž.Džilindžera iestudējumos. Iestudējumam palīdzējuši tapt arī horeogrāfe Liene Grava un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+