×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Liepājas un Ventspils ticīgie sāk svētceļojumu uz Aglonu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 27.jūlijā, Liepājas un Ventspils ticīgie sāk svētceļojumu uz Aglonu, lai piedalītos Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos 14.augustā un 15.augustā, aģentūru LETA informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā.

Šogad pirmo reizi uz Aglonu svētceļojumā dosies arī ticīgie no Klaipēdas Lietuvā. Svētceļnieki no Liepājas devās uz Aglonu pēc rīta lūgšanas un bīskapa svētības Sv.Jāzepa katedrālē. Pēc dievkalpojuma Sv.Krusta baznīcā ceļu uzsāka arī svētceļnieku grupa no Ventspils. Liepājas diecēzes svētceļnieku grupām šogad ir kopīga tēma – “Ticība, cerība, mīlestība”. Tā ir arī kā ievads ticības gadam, kas sāksies 11.oktobrī un ko ir izsludinājis pāvests Benedikts XVI.

“Svētceļojums ir laiks, kas veltīts Dievam. Atstājot ikdienas darbus un rūpes, svētceļnieks savu uzmanību pievērš vairāk tam, kas attiecas uz garīgo dzīvi. Ir ļoti nepieciešams attīrīt, stiprināt un attīstīt savu ticību,” atzīst priesteris Mariušs Kempa, kura vadītajā liepājnieku grupā šogad pieteikušies vairāk nekā 30 ticīgie. Ventspils grupas atbildīgais priesteris Marcins Virkovskis lēš, ka ceļu no Ventspils uzsāks ap 20 svētceļnieku, kuru pulkam Kuldīgā pievienosies vēl citi svētceļnieki.

Svētceļojumu klāsts ar katru gadu kļūst daudzveidīgāks – svētceļnieki ies gan kājām, gan brauks ar velosipēdiem, gan uzkops to vidi, caur kuru ved ceļš uz Aglonu, gan apcerēs priestera-mocekļa Vladislava Litaunieka dzīvi, ejot pa vietām, kas saistītas ar viņa dzīvi.

Svētdien, 29.jūlijā, svētceļojumu sāks lietuviešu grupa, kas izies no Klaipēdas Miera Karalienes baznīcas. Svētceļnieku grupas vadītājs Gintaras Naudžiūnas prognozē, ka Aglonu viņu grupā varētu sasniegt aptuveni 40 katoļticīgo lietuviešu. 7.augustā lietuvieši paredz ierasties Paņevežā, 11.augustā – Zarasai, 12.augustā – Daugavpilī un 14.augustā caur Višķiem – Aglonā, kur vienosies kopējā lūgšanā ar Latvijas ticīgajiem.

Pirmās Rīgas arhidiecēzes svētceļnieku grupas no Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles, Rīgas Sv.Alberta un Valmieras Vissv.Jaunavas Marijas katoļu draudzes ceļā uz Aglonu dosies 1.augustā.

4.augustā svētceļojumu uzsāks Gulbenes katoļu draudzes grupa, un tās ceļš vedīs cauri vietām, kas saistītas ar priestera – mocekļa Litaunieka (1909 – 1941) dzīves gaitām. Litaunieku viņa līdzcilvēki uzskatīja par svētu priesteri. Viņa 32 gadus ilgais mūžs 1941.gadā noslēdzās Daugavpils cietumā, kur viņš tika nežēlīgi spīdzināts un nogalināts.

5.augustā svētceļojumā ar velosipēdiem dosies Rīgas Augstākā Reliģijas zinātņu institūta studenti un pasniedzēji, paredzot veikt 40 kilometrus dienā. Svētceļojums būs veltīts augstskolas 20 gadu jubilejai.

Pašlaik jau ir noslēgusies Aglonas bazilikas dievnama renovācija, kas tika uzsākta pērn rudenī, un baznīca ir gatava svētku dievkalpojumu norisei. “Aglona gaida svētceļniekus,” visiem, kas dodas ceļā, saka Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+