Latvijā
Novados

Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi nikni: istabiņu logiem noņemti rokturi1

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu”.

Liepājas Valsts tehnikuma vadība esot pieņēmusi visai drastisku lēmumu – liegt iespēju kopmītnēs jeb dienesta viesnīcā atvērt logus, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”. Jau kopš mācību gada sākuma logiem noņemti rokturi. Lai gan tehnikuma telpās ir ierīkota ventilācija, istabiņās tik un tā trūkstot gaisa.

Tehnikuma direktors Agris Ruberts raidījumam skaidro, ka lēmums pieņemts tādēļ, ka audzēkņi, kas dzīvo dienesta viesnīcā, metot atkritumus ārā pa logu. Vadība nolēmusi ne tikai koplietošanas virtuvēs un kāpņu telpā, bet arī gandrīz 50 istabiņās noņemt logiem rokturus, lai tos nevarētu atvērt. Ja pa logiem no augšējiem stāviem met stikla pudeles, to lauskas bojājot sporta zāles jumtu.

Tehnikuma direktors gan pauž nožēlu, ka audzēkņi vispirms varēja aprunāties ar viņu, ja nav mierā, ka liegts atvērt logus un tikai tad ziņot televīzijai. Savukārt audzēkņi raidījumam “Bez Tabu” ziņoja, ka esot runājuši ar skolas vadību par šo problēmu, bet – bez rezultāta. Turklāt savas pretenzijas izklāstījuši ne tikai paši audzēkņi, bet arī viņu vecāki, taču tik un tā viedoklis neesot ņemts vērā.

Gan Liepājās Valsts tehnikuma direktors, gan saimniecības pārzinis sākotnēji pauž pārliecību, ka kopmītnēs neesot svaiga gaisa trūkums, jo tehnikuma visās telpās ierīkotā ventilācijas sistēma nodrošinot svaigu gaisu, tostarp istabiņās.

Studenti gan tik un tā apgalvo, ka istabiņās pietrūkstot gaisa.
Saistītie raksti

Raidījuma žurnālisti sazinās ar Veselības inspekciju. Tās pārstāve Solvita Muceniece pauž inspekcijas viedokli: “Ja dienesta viesnīcas iemītnieki pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus, šis risinājums, noņemt rokturus logiem, ir nesamērīgs. Higiēnas prasības dienesta viesnīcām nosaka, ka telpās jābūt dabīgai vai mākslīgai ventilācijai. Ja mehāniskā ventilācija īsti nedarbojas, tā nedarbojas pietiekami, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju, tad tā jāsaved kārtībā vai arī dabīgā ventilācija papildus jānodrošina.”

Tehnikuma direktors sola, ka jau tuvākajā laikā problēmu atrisināšot. Esot pat divi varianti, kā to izdarīt. Viens, ja audzēkņi rakstveidā apstiprinās, ka neko nemetīs pa logiem, rokturus pielikšot atpakaļ. Otrs, meklēs tehnisku risinājumu, kā atvērt logus tā, lai svaigs gaiss iekļūtu tikai pa mazu spraugu, bet nebūtu iespējas pa logu mest atkritumus un pudeles.

Video var apskatīt šeit.

LA.lv