Ekonomika
Bizness

Liepājas ziemeļu daļā tomēr plāno būvēt vēja elektrostaciju parku0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

SIA “Rapsoil” atgriežas pie plāniem būvēt Liepājas ziemeļu daļā vēja elektrostaciju parku. Šopavasar uzņēmumam par labu beigusies tiesvedība, kurā tika apstrīdēta firmai izdotā būvatļauja. Tādēļ Liepājas dome grasās šonedēļ pagarināt “Rapsoil” zemes nomas līgumu trīs vēja elektrostaciju būvniecībai Lībiešu ielā 37/53 uz 30 gadiem, tā šodien vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un “Kurzemes Vārds”.

“Rapsoil” sāga Liepājā ir jau desmit gadus gara. 2009. gadā pašvaldība iznomāja uzņēmumam vairākas adreses Lībiešu ielā, taču projekta izstrādes laikā dažas no tām (Lībiešu ielā 22, 20 un 33) izrādījās vēja ģeneratoru būvniecībai nederīgas. Par tām zemes nomas līgums izbeigts jau agrāk.

Tagad pašvaldība firmai iznomā vairs tikai īpašumu Lībiešu ielā 37/53 trim ģeneratoru vietām kopā 4007 kvadrātmetru platībā.

Visus šos gadus, kamēr turpinājās tiesvedība, uzņēmums pašvaldībai ir maksājis gan zemes nomas maksu, gan nekustamā īpašuma nodokli. Domes lēmuma projekta anotācijā teikts, ka uzņēmumam nomas maksa par šo zemi ir 1800 eiro gadā. Firmai nepieciešams nomas līgums uz 30 gadiem, jo vēja saražotā enerģija droši vien ar laiku būs jāpārdod kopējā elektrības tirgū bez kādām priekšrocībām, un paies ilgs laiks, līdz ieguldījumi atmaksāsies, tā deputātiem komitejas sēdē skaidroja SIA “Rapsoil” faktiskais labuma guvējs Kaspars Zvaigzne, ziņo “Kurzemes Vārds”.

Zemesgabals Lībiešu ielā 37/53 ir 7,73 hektārus liels, tas atrodas uz ziemeļiem aiz pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un ietver arī holokausta upuru memoriālu un padomju laikā ierīkoto piemiņas vietu šeit nošautajiem cilvēkiem.

Liepājas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis “Kurzemes Vārdam” stāstīja, ka ģeneratori tiks izvietoti gar Lībiešu ielu pietiekami tālu no piemiņas vietām.
Saistītie raksti

Zemes nomas līgums arī paredz, ka iznomātajā zemesgabalā SIA “Rapsoil” ir jāveic krasta nostiprināšanas pasākumi trīs gadus pēc tehniskā projekta izstrādes un vienā vietā jāizbūvē taka un noeja līdz jūras krastam, ietverot arī labiekārtojuma elementus.

Bez tam firmai “Rapsoil” arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde ir iznomājusi vairākas adreses 12 ģeneratoru un transformatora apakšstacijas būvniecībai. SEZ līgumi pašlaik paredz zemes nomu līdz 2025. gada septembra beigām, tā laikrakstam “Kurzemes Vārds” pavēstīja SEZ pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

LA.lv