Kultūra
Māksla

Liepājnieka rotas dizains 2. vietā Eiropā 16

Publicitātes attēls

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēknis Raimonds Eņģelis ieguvis otro vietu janvāra beigās Francijā notikušajā Eiropas Liceju Parlamenta rīkotajā juvelierizstrādājumu dizaina konkursā, LA.lv šodien pastāstīja LMMDV Metāla nodaļas izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītājs Andris Garokalns.

Konkursā pavisam piedalījās pieci LMMDV audzēkņi – Raimonds Eņģelis, Sabīne Lapuķe, Anna Osečkina, Ilze Šefere un Viljams Džefersons. Viņi darbus konkursam sagatavoja Andra Garokalna un nodaļas pedagoga Edija Ābeles vadībā. Visas konkursā iesniegtās rotas/darbi šogad tika sūtīti pa pastu – paši audzēkņi uz konkursu nedevās.

LMMDV vienīgā no Baltijas valstīm ir partnerskola Eiropas Liceju parlamentā (centrs Francijā). Parlamentā darbojas 15 valstis, kas katru gadu rīko vienā no partnerskolām juveliermākslas konkursu un konferenci. Liepājnieki augstus vērtējumus šajos konkursos guvuši jau iepriekš: 1.vieta Itālijā un Vācijā, 2.vieta Lielbritānijā un Beļģijā.

Šī gada juvelierizstrādājumu konkursa tēma bija “Nākotnes rota”. Konkursā iesniegti darbi drīkstēja būt abstrakti, konceptuāli vai tēlaini, tajos nedrīkstēja izmatot zeltu, kas radītu ievērojamu ekonomisko nelīdzsvarotību starp kandidātiem. LMMDV konkursā piedalījās ar piecām rotām un trīs grafiskajiem darbiem, un Raimonds Eņģelis ieguva balvu par rotas dizaina projektu.

LA.lv