×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

Liepājniekam neatdod tūkstošiem eiro; policija atsakās rosināt kriminālprocesu (4)

Kadrs no videoKadrs no video

Policija atteikusies uzsākt kriminālprocesu lietā, kad naudas aizdevējam neatdod ne naudu, ne ķīlu, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Liepājnieks Aleksandrs nodarbojies ar uzņēmējdarbību un naudas netrūcis. Kad 2006. gadā viņa paziņa vārdā Andris, arī uzņēmējs, lūdzis aizdot 50 tūkstošus eiro, aizdevis. Paziņa uzrakstījis parādzīmi un viņam piederošā māja kalpojusi kā aizdevuma ķīla.

Kad pēc trim gadiem parādu joprojām neesot atdevis, vien maksājis aizdevuma procentus, Aleksandrs lūdzis sākt atdot pamatsummu, taču saņēmis atbildi:”Tagad man ir nepatikšanas. Līzinga kompānija atņēma mašīnas. Aizdod man 38 tūkstošus, tad man banka iedos kredītu un es tev atdošu visu naudu.”

Cerībā to atgūt, apmaiņā pret parādzīmi, ka kredīta nodrošināšanai ir visa naudas aizņēmēja kustamā un nekustamā manta, 2009. gadā Aleksandrs aizdevis vēl 38 tūkstošus eiro, taču arī tos paziņa neesot atdevis: “Viņš saka: Viss, Aleksandr, man Vācijā ir divas mašīnas “Volvo”, es tās ņemu (un es zinu, tās patiešām iegādājies), aizdod man 70 tūkstošus, un trīs gadu laikā, es tev visu atdošu. Un pārliecināja kaut kā.”

Trešo reizi naudu aizdevusi arī Aleksandra dzīvesbiedre. Parādnieks procentus turpinājis maksāt, bet no pamatsummas atdošanas izvairījes. Kopā esot palicis parādā 158 tūktošus eiro.

Ar juristu palīdzību Aleksandrs noskaidrojis, ka pirms aizņemties naudu otro reizi, Andris noslēdzis Laulības līgumu, saskaņā ar kuru, māja jau piederējusi viņa dzīvesbiedrei. Neraugoties uz to, parādzīmē norādījis, ka aizdevuma ķīla ir gan māja, gan automašīnas, kuras kā vēlāk nosaidrojās, arī viņam vairs nepiederēja, bet faktiskā īpašniece visam bijusi sieva.

Vienīgais, ko Aleksandrs neesot izdarījis pirms izsniegt aizdevumu, neesot pieprasījis veikt atzīmi Zemes grāmatā, ka īpašums ir ieķīlāts, jo paziņam uzticējies. Pazinis viņa ģimeni.

Ar pašu naudas aizņēmēju “Bez tabu” neizdodas sazināties, arī mājās viņu nesastapt. Andra sieva apgalvo, ka visa nauda esot atdota un vairs neko neesot parādā. Viņas vīru esot piespieduši uzrakstīt parādzīmes. Pati uzrakstījusi ziņojumu policijā par Aleksandru, ka viņš izsacījis draudus. Aleksandrs par to ir šokā.

Lūdzis policijā uzsākt kriminālprocesu, ka naudas aizņēmējs, izmantojot vina uzticību, apzināti maldinājis par nekustamā īpašuma piederību, izkrāpis no abiem ar sievu naudu, ko joprojām neesot atdevis, Taču kriminlaprocess atteikts, ar pamatojumu, ka tas ir civiltiesisks strīds.

Aleksandram neesot naudas, lai tiesātos, jo kopš nevar atgūt aizdevumu, ko plānojis ieguldīt savā biznesā, uzņēmejdarbība apstājusies. Policijas lēmumu pārsūdzējis Liepājas virsprokuroram, cerībā, ka kriminālprocess tomēr tikšot uzsākts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tā iet bagātniekam,kam nav naudu kur likt! Hahaha!

  2. nekadu policiju jo vini visi banditi mentu formas jatiek gala pasiem un ar kartigu iznakumu par naudu velns pat danco kiri piri un tiri papiri

  3. Cik samaksājis nodokļos šis uzņēmējs?

    • un tu,smerdelīt, cik ?
      Ja jau tā sāc cepties par nodokļiem, tad pats esi nodokļu nemaksātājs vai naudas izkrāpējs !

Draugiem Facebook Twitter Google+