×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Liepājnieki no lukturīšiem veidos latvju zīmi — Austras koku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 15.novembrī, no pulksten 18:00 līdz 21:00 Annas tirgus laukumā Liepājā ikviens tiek aicināts ar paša pagatavotu gaismas lukturīti iesaistīties akcijā „Austras koks”, portālam la.lv pastāstīja LPPI “Kultūras pārvalde” Attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Akcijas mērķis ir pilsētvidē izlikt līdz šim lielāko latvju rakstu zīmi, lai vienotu liepājniekus. Austras koks latviešiem simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību, savukārt saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols.  ”Austras koks rāda ceļu uz gaismu visplašākajā nozīmē,” pārliecināti ir organizatori.
Lukturīti vēlams veidot no stikla burciņas, tajā ievietojot degošu svecīti un burciņu rotājot ar latvju rakstu zīmēm. Lukturītis būs laukumā jānovieto tā, lai veidotos Austras koks.
Liepājas Austras koka izstrādātājs un veidotājs ir jaunais mākslinieks Jānis Zemītis.  Austras koka zīmējumu uz Annas tirgus bruģēto laukumu pārcēlušas Liepājas bērnu mākslas skolas pasniedzējas Laine Kinslere un Ilze Elizabete Rasa. Lai raksta līnijas nenojūk, rakstu zīmes izlikt palīdzēs brīvprātīgie.

Pēc akcijas visi lukturīši tiks savākti un 18. novembrī novietoti Kārļa Zāles laukumā.

Organizētāji aicina izmantot sabiedrisko transportu vai uz Annas tirgus laukumu doties kājām, jo transporta kustība un personīgo transporta līdzekļu novietošana Annas tirgus laukuma tuvumā, iespējams, tiks kavēta.
Austras koka veidošana tiks iemūžināta video, tāpat kā pirmdien notikušais Lāčplēša dienas lāpu gājiens Liepājā, kas jau apskatāms vietnē Youtube šeit.
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+