×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Liepājniekiem iespēja iepazīt jauno dramaturgu darbus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 17. janvārī Liepājas Teātrī risināsies dramaturgu lasījumu “10 minūtes slavas” Kurzemes posms, informē pasākuma rīkotāji.
Lasījumi risinās jau trešo sezonu ar mērķi veicināt jaunu lugu ideju attīstību, kā arī iepazīstināt plašāku sabiedrību ar jauniem dramaturgiem un dramaturģisku darbu tapšanas procesu. Reizi mēnesī “Dirty Deal Teatro” telpās pulcējās interesenti, lai dzirdētu svaigas idejas, jaunus autorus, kuriem ir vēlme ieraudzīt savus tekstus izspēlētus uz Latvijas skatuvēm. Konkurss guva atzīstamu ievērību, kādēļ šajā sezonā “10 minūtes slavas” ies plašumā – konkurss notiks visos Latvijas novados, tā dodot iespēju izteikties arī tos, kas līdz Rīgai netika.
Parasti lasījumos piedalās četri lasītāji, bet šoreiz eksperti nevarēja izvēlēties, tādēļ savus darbus lasīs pieci – Aleksandra Lielā, Baiba Dēķena, Ieva Viese, Liene Kāposta un Ivars Ozoliņš. Ekspertu kārtā šajā posmā būs teātra zinātniece Līga Ulberte, režisors Leons Leščinskis un dramaturģe Rasa Bugavičute.
Februārī “10 minūtes slavas” notiks Valmieras teātrī, martā – Bauskas Kultūras namā, bet Latvijas apstaigāšanu konkurss beigs aprīlī Latgalē – Rēzeknes Augstkolā. Klausītāju pulkā katrā konkursa pasākumā tiks piesaistīti arī teātra profesionāļi, kas ekspertu statusā komentēs jauno ideju iestudēšanas iespējas. Katra pasākuma uzvarētājs saņems naudas balvu.
“10 minūtes slavas” Latvijā sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un “Dirty Deal Teatro” rīko biedrība “Darbnīcas”, to atbalsta Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja lasījumos bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+