Mobilā versija
Brīdinājums +3.9°C
Gvido, Atvars
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Liepājniekus aicina vākt aļģes – vērtīgu līdzekli dārzu augsnes uzlabošanai (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiem liepājniekiem vai arī tuvāko novadu iedzīvotājiem, kuriem ir interese par jūras mēslu izmantošanu savu dārzu un citu zaļo teritoriju mēslošanai, ir jāinteresējas Komunālajā pārvaldē, lai noslēgtu bezatlīdzības līgumu par jūras dāvātās mantas savākšanu, informē pilsētas pašvaldībā.

Jūras mēslus jeb aļģes (galvenokārt brūnaļģes un sārtaļģes) ikvienam interesentam ir iespējams vākt pludmales teritorijā, pirms tam ar pašvaldības uzņēmumu noslēdzot bezatlīdzības līgumu, kas dod tiesības ar tehniku iebraukt pludmalē.

Plašāku informāciju ikviens var saņemt, zvanot Komunālās nozares vadītājam Jurim Muskatam pa tālruni 63480778.

Aļģu vākšana ir sena un tradicionāla piekrastes iedzīvotāju nodarbošanās. Tās ir labs papildu mēslojums dārziņiem, jo satur vērtīgas minerālvielas un organisko vielu maisījumu. Pieredzējuši dārzkopji gan vispirms tās krauj kaudzē, kur notiek krietna uzsilšana, līdz manta top droša un vērtīga iestrādāšanai augsnē.

Pludmales teritorijā jūra regulāri izskalo jūras mēslus. Atsevišķos gadījumos Komunālā pārvalde organizē to savākšanu par līdzekļiem, kas piešķirti no pilsētas budžeta ielu un teritoriju kopšanai.

Jūras zāļu novākšanu par pilsētas līdzekļiem ir mērķtiecīgi veikt, ja laika prognozes sola karstu, sausu un bezvēja laiku, līdz ar to liedaga zonā varētu uzturēties lielāks apmeklētāju skaits.

Taču līdz šim stipri vēsā un vējainā laika dēļ nav bijusi nepieciešamība vākt izskaloto dāvanu un tērēt pilsētas naudu. Pat saulainajās dienās pludmales apmeklētāji uzturējās kāpās un parkā, nevis pašā liedagā.

Arī ieteikumi no Zilā karoga žūrijas neparedz/nepieprasa, lai pašvaldība nodrošinātu nemitīgu un operatīvu aļģu vākšanu. Pašvaldībai tas jānodrošina, taču – atbilstoši pieejamiem līdzekļiem, apstākļiem, iespējām. Tāpēc Komunālā pārvalde piedāvā pakalpojumu – arī iedzīvotājiem iesaistīties izskaloto jūras zāļu savākšanā un aiztransportēšanu, izmantojot savu automašīnu.

Personas, kas vēlas mēslojumu no liedaga zonas vākt bez tehnikas izmantošanas, to var darīt jebkurā laikā un bez saskaņošanas.

Aļģu parādīšanās un nozušana pludmalē ir dabiska parādība, kas nekaitē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zaļie par velti neko nedod. Tā ir valsts manta un izsaimniekošana nepieļaujama. Tie rīkota izsole uz aļģu vākšanu griesties liepājas vides pārvaldē ar rakstisku iesniegumu ar vēlmi vākt aļģes. Un nelielu konverti protams līdz sarunas dialoga labākam iznākumam…….

Nešķiroti atkritumi maksā dārgāk (3)Iedzīvotājus aicina šķirot, tomēr ne visur ir izveidotas iespējas to darīt...
Svarīgi! Banku klientiem atlikusi viena darbdiena, lai sagatavotos jaunajai drošības sistēmaiVēl atlikusi viena darba diena, lai iedzīvotāji sagatavotos jaunajai, divpakāpju drošības sistēmai internetbankas lietošanā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+