×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Liepiņa jubilejas “Atgriešanās”

Foto-Raimonds BirkenfeldsFoto-Raimonds Birkenfelds

Šogad 60. jubileju svinēs viens no izcilākajiem latviešu populārās mūzikas komponistiem – Zigmars Liepiņš. Par godu apaļajai 
gadskārtai vairākās Latvijas pilsētās – Liepājā, Jūrmalā, Valmierā un Jēkabpilī – no 19. līdz 26. augustam norisināsies komponista jubilejas koncerti, simboliski nodēvēti par ”Atgriešanos”.

 

“Man īpaši nepatīk svinēt dzimšanas dienas, tomēr 60 ir skaitlis, pie kura ir vērts atskatīties uz paveikto,” par iecerētajiem koncertiem saka pats jubilārs. ”Nosaukums ”Atgriešanās” šiem koncertiem nav nejaušs – tas ir simbolisks, jo apvieno gan rokoperas ”Lāčplēsis” slavenākās dziesmas nosaukumu, gan manu un Mirdzas īslaicīgo atgriešanos koncertdzīvē.” Turklāt koncertos Mirdza Zīvere atgriezīsies pie skatītājiem kopā ar kādreizējo skatuves partneri – dziedātāju Imantu Vanzoviču.

Koncertos populārākās komponista estrādes dziesmas, skaņdarbus no rokoperas ”Lāčplēsis” un Z. Liepiņa mūzikliem, kā arī dziesmas no kinofilmas “Meklējam solisti” dziedās Igo, Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalne, Dāvids Kalandija, Dons, Zane Dombrovska, Aivars Brīze.

Dons sola izpildīt vairākas meistara dziesmas, tostarp arī populāro “Ja tu man esi” no mūzikla “Adata”. Dons atzīst, lai arī izpildīt Zigmara Liepiņa mūziku neesot vienkārši, klausītājam tā esot viegli baudāma. “Zigmaram vienmēr primārais ir kvalitāte, tādēļ viņš ir unikāls mākslinieks Latvijā,” uzsver Dons.

Dziedātāja un aktrise Zane Dombrovska atzīst, ka Zigmars Liepiņš ar savu “Adatu”, visticamāk, pats neapzinādamies, viņas dzīvē ielaidis vienu no trakākajām un reibinošākajām “narkotikām” – teātri! “Muzikāli tur ir īpaši plaša amplitūda – sākot no liriski trausliem dziedājumiem līdz pat rokam. Manai ausij Zigmars Liepiņš ir romantiķis, viņa melodijas – izjusti smeldzīgas. Pat roķīgajā “Lāčplēsī”! Viņam ir īpaša spēja uzrakstīt tā, ka dziesma var skanēt ārkārtīgi patīkami saldi, bet, lai cik daudz tur būtu “cukura”, tā nav un nepaliek šķebīga, jo ir emocionāli ļoti daudzkrāsaina. Laikam tieši tāpēc dziedāt Liepiņa mūziku ir ļoti aizraujoši – tur nav tikai melodija un vārdi vien. Viņš tajā ir atstājis pietiekami brīvu telpu dziedātājam, bet, lai to varētu ieņemt, tā ir gan jāsadzird, gan jāsajūt, gan jāuzmin.”

Koncertos Z. Dombrovskas izpildījumā skanēs dziesmas no Z. Liepiņa izrādēm – “Adata” un “Vadonis”, kā arī skaistais Lāčplēša un Laimdotas duets kopā ar Igo. “Pirmo reizi varēšu muzikāli uz skatuves pati ar savu balsi pagaršot šo to no Zigmara humora bloka! Turklāt kopā ar tādiem humora meistariem kā Fredis un Ufo.

Koncertu producents Juris Millers atklāj, ka līdz ar šiem koncertiem Z. Liepiņa jubilejas koncerti nebeigsies, jo oktobrī Nacionālajā teātrī gaidāmi komponista teātra un kino mūzikas koncerti. Tiesa, Z. Liepiņš vairākkārtīgi uzsvēris, ka pēc jubilejas koncertiem ar aktīvu koncertdarbību aizrauties neplāno.

Uzziņa

19. VIII Liepājas Olimpiskajā centrā 19.00 
(Ls 5 – 15);

23.VIII Dzintaru koncertzālē 20.00 (Ls 7 – 40);

24. VIII Dzintaru koncertzālē 20.00 (Ls 7 – 40);

25. VIII Valmieras kultūras centrā 20.00 
(Ls 7 – 20);

26. VIII Krustpils kultūras namā 19.00 (Ls 7 – 20).

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+